Kamenný obchod v Ruské ulici je otevřen.

Gold Cock 10 YO 49,2% 0,7l + 0,2l ZDARMA

1 148 Kč –35 %
background
1 148 Kč –35 % 749 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

První čistě ve Vizovicích a na kotlech Arnold Holstein vypálená whisky. Strávila 10 let v českých silně vypálených dubových sudech.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vyprodáno!

Původní lahve jsou stále v prodeji se slevou 17% za 749 Kč. Jsou však bez miniatury zdarma.

Gold Cock 10 YO 49,2%

Je to asi měsíc zpátky, co jsme Gold Cocku pomáhali vyprodávat staré lahve jejich 20yo whisky. Staré lahve se vyprodaly, nové jsou skladem a jsou nádherné. Asi jsme se osvědčili (tedy vlastně vy, naši zákazníci jste se osvědčili), neb nás oslovil Gold Cock znovu... máme tu posledních asi 300 lahví GoldCock 10yo whisky v původních lahvích

Rok 2008 je prvním rokem, ve kterém Gold Cock poprvé ze 100% vznikal ve Vizovicích. Zakvášela se sladinka, prvně proběhla destilace na kotlech Arnold Holstein. Klasická dvoukotlová destilace sladinky z Bruntálu přináší výsledek, který se v čase výrazně přiblížil k původním sladovým whisky z Těšetic a Dolan. Tato whisky zraje celou dobu v silně vypálených dubových sudech o objemu cca 270 litrů.

Výprodej původních lahví

Původní lahve o objemu 0,7l nabízíme za neskutečnou cenu 749 Kč (sleva 17% oproti původní ceně).
Navíc pro prvních 100 zákazníků máme dárek v podobě 0,2l GoldCock 10yo (v ceně 249 Kč).

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky
Obsah alkoholu (%): 49,2
Obsah balení (l): 0,2
Region: Zlínský kraj
Doba zrání: 10 let
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
JS Avatar autora | 27.4.2021
Koupila jsem jako dárek, nikdo si nestěžoval ............

gold-cock-cover

Historie Gold Cock whisky se začala psát v sedmdesátých letech v palírně v Těšeticích, kde dnes vzniká konkurenční King Barley whisky (destilérky TŌSH). Od sedmdesátých let se změnilo mnohé. Nikdy se však nezmění to, co dělá Gold Cock whisky takovou, jaká je – jarní dvouřadý ječmen z Moravy, slad ze Sladovny v Bruntále s klasickým humnovým sušením a silně vypálené sudy z evropského zimního dubu od moravských bednářů. Gold Cock whisky se plní do lahví až když chutná lidem, kteří ji vytváří. Ne dříve, ne později. Vedle klasické single malt whisky zraje v sudech whisky nakouřená trojnásobným množstvím rašeliny, obilná grain whisky, nebo žitná whisky, které dodají příběhu této moravské whisky krásně rozmanité další kapitoly.