Pozor: Kamenný obchod je přestěhován na novou adresu (Prusíkova 2577/16, Praha 13).

Gold Cock Single Grain 12yo 49,2% 0,7l

679 Kč
Skladem (> 5 ks)
Můžeme doručit do:
20.10.2021

Obilná whisky je výsledkem snahy vyzkoušet v roce 2008 vedle sladových destilátů něco nového. Jde o destilát ze sladu s velkým podílem pšenice a jen menším podílem ječmene.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Gold Cock Single Grain 12yo 49,2%

V roce 2008 poprvé destilovali whisky ve Vizovicích. Rozhodli se vyzkoušet i whisky obilnou. Prim hraje pšenice, kterou pro rozštěpení cukrů doplnil sladový ječmen. Převaha pšenice dává whisky charakteristicky nasládlou chuť. Sudy pro zrání této whisky jsou second fill sudy po sladové whisky Gold Cock. Lahvováno při síle 49,2 %.

Single grain whisky: Jde o whisky vyrobenou v jedné a té stejné palírně, která ji lahvuje – odtud slovo single, z destilátu z různých obilovin, zpravidla pšenice, žita nebo kukuřice – odtud označení grain. Tato Single Grain whisky je z pšenice a ječmene a není nakuřovaná. Díky tomu má sladší a jemnější vůni i chuť a celkově lehčí senzorický profil než Gold Cock Single malt whisky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky
Obsah alkoholu (%): 49,2
Obsah balení (l): 0,7
Region: Zlínský kraj

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
6x
4
0x
3
1x
2
1x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
2
Avatar autora | 20.12.2020
Jako není to špatný pití, ale mluvit o tom jako o whisky bych se asi zdráhal .... za ty peníze jsem čekal trochu něco jiného
3
MM Avatar autora | 8.10.2020
Neurazí ale pil sem lepší
5
Avatar autora | 13.7.2020
zatím jsem ještě láhev neotevřel
5
Avatar autora | 21.4.2020
velmi decentní pití pro znalce i pro náhodné ochutnávače
5
Avatar autora | 20.4.2020
+ First Czech whiskey I ever tasted. Very nice and little oak smell from the barrels. I figure out some spicy, vanilla and hazelnut when drinking and the flavor which stays in the mouth after drinking is a pleasant nutty. Very nice whiskey

gold-cock-cover

Historie Gold Cock whisky se začala psát v sedmdesátých letech v palírně v Těšeticích, kde dnes vzniká konkurenční King Barley whisky (destilérky TŌSH). Od sedmdesátých let se změnilo mnohé. Nikdy se však nezmění to, co dělá Gold Cock whisky takovou, jaká je – jarní dvouřadý ječmen z Moravy, slad ze Sladovny v Bruntále s klasickým humnovým sušením a silně vypálené sudy z evropského zimního dubu od moravských bednářů. Gold Cock whisky se plní do lahví až když chutná lidem, kteří ji vytváří. Ne dříve, ne později. Vedle klasické single malt whisky zraje v sudech whisky nakouřená trojnásobným množstvím rašeliny, obilná grain whisky, nebo žitná whisky, které dodají příběhu této moravské whisky krásně rozmanité další kapitoly.