GOLDCOCK Single Grain 12yo 49,2% 0,7l

749 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Obilná whisky je výsledkem snahy vyzkoušet v roce 2008 vedle sladových destilátů něco nového. Jde o destilát ze sladu s velkým podílem pšenice a jen menším podílem ječmene.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Gold Cock Single Grain 12yo 49,2%

V roce 2008 poprvé destilovali whisky ve Vizovicích. Rozhodli se vyzkoušet i whisky obilnou. Prim hraje pšenice, kterou pro rozštěpení cukrů doplnil sladový ječmen. Převaha pšenice dává whisky charakteristicky nasládlou chuť. Sudy pro zrání této whisky jsou second fill sudy po sladové whisky Gold Cock. Lahvováno při síle 49,2 %.

Single grain whisky: Jde o whisky vyrobenou v jedné a té stejné palírně, která ji lahvuje – odtud slovo single, z destilátu z různých obilovin, zpravidla pšenice, žita nebo kukuřice – odtud označení grain. Tato Single Grain whisky je z pšenice a ječmene a není nakuřovaná. Díky tomu má sladší a jemnější vůni i chuť a celkově lehčí senzorický profil než Gold Cock Single malt whisky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky
Druh whisky: Unpeated (není nakuřována)
Obsah alkoholu (%): 49,2
Obsah balení (l): 0,7
Region: Zlínský kraj
Položka byla vyprodána…
5
9x
4
0x
3
1x
2
1x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
FR Avatar autora | 15.11.2022
Vynikající záležitost. Lepší než mnohé "značkové" irské a skotské whisky.
5
Avatar autora | 2.3.2022
Whisky je lahodná, dobře se pije.
5
Z Avatar autora | 7.11.2021
Whisky odpovídá věku, je jemná delikátní. Trošku nasládlá. Velmi příjemné pití. V rámci cenové kategorie naprostá špička.
2
Avatar autora | 20.12.2020
Jako není to špatný pití, ale mluvit o tom jako o whisky bych se asi zdráhal .... za ty peníze jsem čekal trochu něco jiného
3
MM Avatar autora | 8.10.2020
Neurazí ale pil sem lepší
5
Avatar autora | 13.7.2020
zatím jsem ještě láhev neotevřel
5
Avatar autora | 21.4.2020
velmi decentní pití pro znalce i pro náhodné ochutnávače
5
Avatar autora | 20.4.2020
+ First Czech whiskey I ever tasted. Very nice and little oak smell from the barrels. I figure out some spicy, vanilla and hazelnut when drinking and the flavor which stays in the mouth after drinking is a pleasant nutty. Very nice whiskey

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

gold-cock-cover

Historie GOLDCOCK whisky se začala psát v sedmdesátých letech v palírně v Těšeticích, kde dnes vzniká konkurenční King Barley whisky (destilérky TŌSH). Od sedmdesátých let se změnilo mnohé. Nikdy se však nezmění to, co dělá GOLDCOCK whisky takovou, jaká je – jarní dvouřadý ječmen z Moravy, slad ze Sladovny v Bruntále s klasickým humnovým sušením a silně vypálené sudy z evropského zimního dubu od moravských bednářů. GOLDCOCK whisky se plní do lahví až když chutná lidem, kteří ji vytváří. Ne dříve, ne později. Vedle klasické single malt whisky zraje v sudech whisky nakouřená trojnásobným množstvím rašeliny, obilná grain whisky, nebo žitná whisky, které dodají příběhu této moravské whisky krásně rozmanité další kapitoly.