GOLDCOCK Wine Brandy Finish 58,6% 0,7l

4 790 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Limitovaná, krásně ovocná whisky zrající 10 let v repasovaných sudech z Dolan a další více než rok v sudech po vínovici.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Gold Cock Wine Brandy Finish 58,6% 0,7l

Whisky destilována na konci května 2008. Slad byl mírně nakuřován na 10 PPM, a sladinka byla zakvášená pivovarskými kvasnicemi. Kvasila dva dny a prokvasila na 7,1% alkoholu. Destilovala se dvoustupňově na kotli Arnold Holstein. První destilace trvala šest hodin a druhá osm hodin. Dne 23.6.2008 byla uložena do repasovaného sudu původem z Dolan. Sud repasovalo Bednářství Bařina a má objem 273 litrů. Tato whisky představovala jeho druhé plnění. New make měl při plnění 62,5% alkoholu. Po více než deseti letech, přesně 19.11.2019 jsme tuto whisky přečerpali do francouzského sudu o objemu 223 litrů, ve kterém předtím více než pět let zrála vínovice, které v tomto sudu dozrávalo předtím.

Subjektivně se pokusím popsat chuť a vůni:

  • Vůně: ovocná, hořká čokoláda
  • Chuť: velmi sladká, bohatá, překvapivě jemná

Limitovaná edice o celkem 332 lahvích, z nichž 230 bude dodáno zákazníkům v Česku a 102 na Slovensko.

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky
Druh whisky: Peated (nakuřovaná)
Obsah alkoholu (%): 58,6
Obsah balení (l): 0,7
Region: Zlínský kraj
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

gold-cock-cover

Historie GOLDCOCK whisky se začala psát v sedmdesátých letech v palírně v Těšeticích, kde dnes vzniká konkurenční King Barley whisky (destilérky TŌSH). Od sedmdesátých let se změnilo mnohé. Nikdy se však nezmění to, co dělá GOLDCOCK whisky takovou, jaká je – jarní dvouřadý ječmen z Moravy, slad ze Sladovny v Bruntále s klasickým humnovým sušením a silně vypálené sudy z evropského zimního dubu od moravských bednářů. GOLDCOCK whisky se plní do lahví až když chutná lidem, kteří ji vytváří. Ne dříve, ne později. Vedle klasické single malt whisky zraje v sudech whisky nakouřená trojnásobným množstvím rašeliny, obilná grain whisky, nebo žitná whisky, které dodají příběhu této moravské whisky krásně rozmanité další kapitoly.