GOLDCOCK Cask Strength Black Stuff 60,3% 0,7l

2 299 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Blend těch nejlepších sudů z ročníku 2014. Whisky je v sudové síle. Kombinace vypáleného zimního dubu, tradičních sudů z Těšetic a STR (shaven, toasted, re-charred) sudů z bednářství Bařina.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Blendováno týmem Olomouckého The BLACK STUFF Irish Pub & Whisky Bar.

Nefiltrováno, přírodní barva.

Whisky GoldCock 2014 Cask Strenght je nejnovějším zápisem v příběhu značky GoldCock. Ve Vizovicích se Gold Cock začal destilovat až v roce 2008, historii má ale podstatně delší. Její kořeny je třeba hledat v 70. letech minulého století. Vždy šlo o jedinečnou českou whisky z českého ječmene, zrající v dubových sudech z českého dřeva. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky
Druh whisky: Unpeated (není nakuřována)
Obsah alkoholu (%): 60,3
Obsah balení (l): 0,7
Region: Zlínský kraj
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

gold-cock-cover

Historie GOLDCOCK whisky se začala psát v sedmdesátých letech v palírně v Těšeticích, kde dnes vzniká konkurenční King Barley whisky (destilérky TŌSH). Od sedmdesátých let se změnilo mnohé. Nikdy se však nezmění to, co dělá GOLDCOCK whisky takovou, jaká je – jarní dvouřadý ječmen z Moravy, slad ze Sladovny v Bruntále s klasickým humnovým sušením a silně vypálené sudy z evropského zimního dubu od moravských bednářů. GOLDCOCK whisky se plní do lahví až když chutná lidem, kteří ji vytváří. Ne dříve, ne později. Vedle klasické single malt whisky zraje v sudech whisky nakouřená trojnásobným množstvím rašeliny, obilná grain whisky, nebo žitná whisky, které dodají příběhu této moravské whisky krásně rozmanité další kapitoly.