Hammer Head Whisky 28YO 43,7% 0,7l

ZdarmaZdarma
hh28yo
6 790 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Hammer Head 28YO Single Cask je zcela unikátní česká whisky. Prémiový produkt, kterého vzniklo POUZE 444 lahví!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hammer Head Whisky 28YO Single Cask 43,7%

Hammer Head whisky vznikla v roce 1989 v destilérce v obci Prádlo.

Palírna v Prádle instalovala za velkého úsilí mlýn na sladový ječmen s tradičním litým kladivem na drcení zrna. Jde o stejný historický typ mlýna, jaký můžeme nalézt ve skotských destilérkách. Díky mlýnu se mohla palírna pustit do výroby whisky typu single malt, kterou vypálila na speciální měděné destilační aparatuře.

Vypálenou whisky zavřeli do sudů výhradně z českého dubového dřeva a přišla Sametové revoluce. Na whisky se zapomnělo. Ležela a zrála. Po více než 20 letech ji nový majitel objevil. Tak vznikla originální česká jednosladová whisky, která pamatuje minulý režim.

Whisky je pojmenovaný podle onoho litinové kladiva "Hammer Head". Její chuť je ceněná znalci z celého světa.

HAMMER HEAD 28 YO SINGLE CASK

Někdy nestačí jen single malt. Vyšperkovat whisky ještě do většího lesku může už snad jenom single cask edice. Po 28 letech od uzavření do sudu číslo 368 je možné ochutnat jemnou chuť s tóny vanilky, rozinek a ořechů. Vzniklo 444 číslovaných lahví.

Závany medu, pokud oddálíme nos od sklenky jsou poněkud matoucí. Hammer head je suchá aperitivní whisky: přikápněte do ní − do dvou centilitrů − asi tak moka lžičku kvalitní studené vody a whisky se za osvěžení odmění tím, že rozvine své senzorické vlastnosti. Para ořechy, trocha vanilky, možná nenásilný atak pepře, který pak přetrvává v závěrečné fázi a moduluje vyznění nápoje. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky
Obsah alkoholu (%): 43,7
Obsah balení (l): 0,7
Region: Plzeňský kraj
Položka byla vyprodána…
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
M Avatar autora Single cask No? 27.3.2020 19:22
Mohl by mi prosím někdo osvětlit proč na většině e-shopových fotografií je uvedena omezená série 300 lahví ze sudu č. 376. Tovar, který se reálně prodává je pak ze sudu č. 368 s nákladem 444 lahví..?
Odpovědět
M Avatar autora Hammerhead 28 yo 13.10.2020 21:52
Mrkni na tu fotku poriadne a uvidis, ze je tam napisane su c. 376 - 300 flias a hlavne je to 51.2% s objemom 750ml. Tato verzia bola urcena pre Americky trh v ČR povodnbe nedostupna, neviem ako teraz .. https://www.glassrev.com/hammerhead-28-yo Pre ČR je sud c. 368 a odlahcena verzia na 43.7% a 444 flias...
Z Avatar autora Hammerhead 28 yo 13.10.2020 21:59
Máme ty fotky přímo ze Stocku, takže nevím kde by měl být problém... Popisek sedí fotka je bohužel ilustrační, jelikžo sme si ji nefotili
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
RS Avatar autora | 30.1.2020
Koupil jsem především pro investiční potenciál, snoubí se v zde spousta faktorů, které z nich mohou za deset let udělat ceněné zboží - kvalita, limitovaná edice i (s velkou pravděpodobností) zánik značky, který kolem ní podpoří legendu. A přinejhorším, pokud bych se ve svém odhadu zmýlil, přinejhorším mě čeká na prahu padesátky příjemné večery s přáteli a sklenkou asi nejlepší české whisky (což v tomto případě neznamená totéž, co nejlepší belgický hokejista).

O vznik české whisky Hammerhead se významně, byť nepřímo zasloužily listopadové události roku 1989. V roce 89 byla v Prádle v měděných kotlích destilována unikátní single malt whisky. Její základ tvořil český ječmen, pramenitá voda bohatá na železo a minerály, do chuti destilátu pak výrazně promluvily i sudy z českého dubu, jež byly kompletně vypáleny. Sudy naplněné whisky byly uloženy a zapomnělo se na ně.

Jakto, že se na whisky zapomnělo? Samotná její produkce byla totiž odpovědí na západní whisky, která v komunistickém Československu nebyla k dostání. Aparátčíci a další vlivní lidé tehdejší doby na svých zahraničních cestách whisky ochutnali a zatoužili po ní i doma. Proto vzniklo pro tehdejší státní palírnu zadání, tedy vědecko-technický úkol.

Vzhledem k tomu, že k výrobě whisky je třeba jen slad a voda, suroviny které byli v Československu v nejvyšší možné kvalitě, mohlo se začít téměř okamžitě pálit. Whisky svůj charakter získává zráním v sudech, a to většinou po bourbonu. Ty v tehdejším Československu samozřejmě nebyly. Vyrobili se proto sudy nové. Z českého dřeva. Sudy se pouze vypálily, aby destilát získal barvu a základní chuťový profil.

Před rokem 1989 chtěli v Prádle dosáhnou stejné kvality, jako skotskému whisky, a tak zprovoznili starý mlýn, který drtí zrna pomocí litého kladiva. Přesně takový, jaký se ve Skotsku používal. Namleli nakouřený slad, vypálili destilát a naplnili sudy.

Díky šrotovníku s litinovým kladívem získala Hammer Head whisky svůj název.