Investiční sud WHISKY 225 litrů

300 000 Kč
Skladem (> 5 ks)
Můžeme doručit do:
25.2.2020

Investiční alkohol je dnes běžná věc. V ČR je obvyklá spíše na úrovni lahví. Teď máte možnost podílet se na vzniku svého vlastního barikového soudku whisky a navíc podpořit vznik nového lihovaru.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Investiční sud WHISKY 225 litrů

V pátek 11. října 2019 oficiálně zahájil LANDCRAFT výrobu. Aby se Petr a Ondra mohli práci věnovat naplno musí pomalu opouštět svá občanská povolání. Proto teď nabízíme příležitost jim s rozjezdem pomoci a navíc na tom i vydělat.Jak? Díky investičním sudům.

Není to žádná novinka. Ve Skotku jde o zcela běžnou metodu investování. Je to způsob, jak se nebrzdit v rozletu a zároveň si zachovat podnik ve vlastních rukou. Peníze od investora znamenají větší tlak na rychlý návrat peněz a to přináší kompromisy na kvalitě. To kluci nechtějí. My jim v tom rozumíme a fandíme.

Speciální investice

Tahle investice je trochu speciální. Sudů je jen hodně omezené množství, které vychází z drobné kapacity daňového skladu. To je místnost o něco málo větší než váš obývák. Příležitost není primárně určená pro investory, jejichž cílem je vydělat v co nejkratší době co nejvíc peněz. Do sudů budou investovat srdcaři, kteří rádi pár let počkají. Pokud tyto řádky rezonují s vašimi hodnotami, budete takovými srdcaři i vy. Pokud máte firmu, která každoročně zoufale shání co nejlepší vánoční dárky pro svoje klienty nebo zaměstnance, budete to taky vy.

Ze sudu vyteče 444 lahví finálního jedinečného destilátu. Cena 0,5l lahve vyjde na pekelně kouzelných 666 Kč . Single cask single malt whisky za tuto cenu? To je nějaká investice. Kdo ví, třeba se vaše whisky může při domluvení o 25 let delšího zrání prodávat i v této hodnotě :-).

Proč whisky?

Na whisky kluky z LANDCRAFTu i nás samotné fascinuje, že v zemi s nejlepším pivem na světě je whisky okrajová záležitost. Proč? Možná je to tím, že když máme to pivo tak dobrý, nechce se nám ho pálit. Ale pálení je vlastně koncentrace. A koncentrovaná dobrota, to je přece boží koncept. Věříme, že česká whisky jednou bude fenomén a uvědoměle na tom pracujeme.

Pojďte do toho s LANDCRAFTEM a s Lihovárkem. My už si svůj sud zamluvili.

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky
Obsah balení (l): 225
Doba zrání: 3+ let
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
RS Avatar autora Investice? 8.1.2020 09:56
Dobrý den, prosím o vysvětlení, v čem se skrývá ta "investice" do sudu. Pokud do něčeho člověk investuje, očekává většinou zhodnocení vložených prostředků v čase. Při ceně 300 tis za 225 l sud tu však žádný potenciál nevidím. Z 225 l se stočí po 3 letech max.405 lahví o objemu 0,5l, protože je nutné počítat s "andělskou daní", tj. přirozeným odpařováním při zrání. To je 2-5% ročně. Již zde jsme tedy na prodejní ceně destilátu bez lahve a etikety na částce 741 Kč. Cena lahvování včetně etikety je cca 125 Kč. To máme 866 Kč za půl litru No name kořalky. A kde je DPH a spotřební daň? Toto bohužel není investice, ale ekonomický nesmysl. Nikoliv samozřejmě pro výrobce...ten při výrobních nákladech ve výši 100 Kč za litr 65% destilátu docela slušně vydělá...
Odpovědět
K Avatar autora Investice? 8.1.2020 10:06
Dobrý den, René, možná to v popisu není dostatečně vysvětleno. V ceně jsou: lahve, plnění, etikety i daně (cena počítá se současným zdaněním vč. nové spotřební daně - při změně se může doplácet či dobropisovat část, která se změní). Také píšeme, že investice není pro každého. Určitě není pro ty, kteří by na ni hleděli na čistě z hlediska finančního zhodnocení -> to tam věříme rozumně bude, ale jsou jiné možnosti s pravděpodobně vyšším výnosem. Kuba

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

cover_5

LANDCRAFT. Není jen lihovar. Petr Alexander a Ondra Kopička jsou hlavně zemědělci a krajináři. Starají se o sady, vinice a včely. Ovoce sledují na jeho cestě od pupenu přes květ až k plodu. Pěstují byliny do vlastních likérů, zachraňují staré stromy a vysazují nové. Hospodaří podle jednoduché formulky: Krajinu a půdu odevzdáme v lepším stavu, než v jakém jsme ji převzali.

Zemědělství je pro ně nikdy nekončící snaha o pochopení všech souvislostí a vztahů v přírodě a touhu vyrobit z jejích plodů něco, co dokonale obsáhne její krásu. Jen propojení celého zemědělského koloběhu a všech činností vede k silné, přesto jemné a autentické chuti, kterou najdete uvnitř každé jejich láhve.

Ještě chvilku potrvá než ochutnáme výsledek jejich práce. Už teď si ji však můžete pořídit ve velkém a pomoci jim se startem lihovaru.