King Barley spirit – 2 YO 46% 0,2l

749 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Ryze česká skoro-whisky. Na plnohodnotné označení whisky je třeba ještě rok odpočívat v sudu, ale už teď jde o velkou sladovou parádu.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

King Barley spirit – 2 YO 46%

Po dlouhé pauze a mnoha změnách se další v Těšeticích destilovala v létě 2017 destilovala nová várka whisky. Původní receptura, surovina, rmutovací a destilační postupy, zrenovované původní sudy. Za rok půjde na trh omezené množství plnohodnotné whisky. Aktuálně můžete ochutnat dvouletý sladový destilát King Barley.

Ohlasy whisky znalců jsou nadšené. My musíme souhlasit. Už po 2 letech jde o výtečné pití.

TŌSH držte palce a ochutnejte.

Historie

Historie hanácké whisky se začala psát v roce 1973 v Těšeticích u Olomouce. Tehdejší pěstitelská pálenice patřící pod velkou potravinářskou firmu SELIKO byla přebudována na palírnu whisky podle skotského vzoru. V bruntálské sladovně se začal vyrábět slad z hanáckého ječmene nakuřovaného rašelinou z jižních Čech, sudy vyrobili jihomoravští bednáři.

Po prvních úspěšných destilacích výroba od roku 1973 jenom rostla. Whisky se prodávala pod značkou King Barley, stala se známou v celé tehdejší Československé socialistické republice a sbírala oceněni v potravinářských soutěžích v celém východním bloku. Byla tak úspěšná, že následně vznikla další značka a celá řada whisky s názvem Gold Cock. Poslední destilace proběhly na původních zařízeních v Těšeticích v roce 1996.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky
Obsah alkoholu (%): 46
Obsah balení (l): 0,2
Region: Olomoucký kraj
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

cover_smallTŌSH je červen 2018 a srdci Hané – v Těšeticích blízko Olomouce vyrůstá lihovar. Tedy on už tu stál od konce 16. století, kdy ho nechal vybudovat opat olomouckého Klášterního Hradiska – Jiří Pavorin z Pavorinu…
TŌSH on vlastně vzniká podruhé.

TŌSH výroba se zaměřujeme na suroviny z obilí z úrodné Hané. Roste všude okolo lihovaru. TŌSH pěkně od začátku, od zrníčka. Pomele se, odrmutuje, vykvasí a vydestiluje se voňavý destilát. Možná vás to překvapí, ale nejen ovoce, ale pšenice, žito a ječmen mají svoji vlastní intenzivní chuť. TŌSH, ona třeba žitná byla vždycky oblíbeným pitím.

TŌSH není to jen z naší hlavy. Navazujeme na tradici první české whisky – značky King Barley, vyráběné přímo tady u nás v pálenici od roku 1973. Všechno vybavení je původní. Od kvasných kádí, destilačního zařízeni, až po dubové sudy. První šarže King Barley whisky je od léta 2017 v bečkách.

TŌSH to by lihovar nebyl na Hané, kdyby nepálil i naše oblíbené ovocné destiláty -ŌVICE.