Svach s Old Well Mizunara sada 5x 20 ml

690 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Degustační sada miniatur vydaná, která pomůže whisky fanouškům prozkoumat vliv sudu na danou whisky. V tomto případě se jedná o vývoj nenakuřované single malt whisky, která nejprve zrála 3 roky v sudu po americkém bourbonu, a poté byla přečerpána do virgin sudu z dubu MIZUNARA z bednářství Ariake Sangio, Japonsko.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Svach ́s Old Well Mizunara sada 5x 20 ml

Máme možnost porovnat a sledovat vývoj destilátu, který po 3 letech opustil sud po bourbonu Old Forester a následně zrál po dobu 3 / 6 / 8 měsíců v Mizunara sudu. Whisky tak do sebe natahuje aromata, vůni a chuť tohoto unikátního sudu. Jako bonus můžete ochutnat i new make spirit z tradiční britské odrůdy ječmene Golden Promise, který se dnes již příliš nepěstuje, avšak má na svědomí ty nejlepší whisky z 80. let 20.století, kdy se ještě nikam nespěchalo a kvalita byla na prvním místě.

MIZUNARA - jedná se o japonský vodní dub, který není primárně určen na výrobu sudů, neboť jeho dřevo je porézní a sukovité. Jeho vlastnosti ale přebíjejí problémy s výrobou spojené a vždy se nějaký takový sud objeví na aukcích, burzách či u specializovaných prodejců, ovšem za mnohonásobně vyšší cenu, než ten nejlepší sud z Evropy, či USA, je tedy velmi vzácný a velmi drahý. Projevuje se aromatem santalového dřeva, orientálního koření, vanilky a dalších vůní a chutí, které teď máte možnost prozkoumat.

Tato sada je předzvěstí vydání letního Distillery edition, kde bude destilát, který zrál 3 roky v sudu po americkém bourbonu a 12 měsíců v sudu z dubu MIZUNARA.

Obsah sady:
1) New make, Golden Promise 63,5%
2) Single malt whisky bourbon barrel 3yo, c.s.61,2%
3) Single malt whisky bourbon barrel 3yo, + Mizunara finish 3 months, c.s.59,8%
4) Single malt whisky bourbon barrel 3yo, + Mizunara finish 6 months, c.s.59,4%
5) Single malt whisky bourbon barrel 3yo, + Mizunara finish 8 months, c.s.59,1%

Na záznam online degustace s Lukášem Andrlíkem a Jiřím Šinoglem se můžete podívat tady https://fb.watch/4juhPmKrug.

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky
Region: Jihočeský kraj
Balení obsahuje: 5x 20ml
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

svach_cover

Destilérka Svach, chcete-li Svachovka vznikla na základech Svachova dvora. Vedle rybníku Glokáče, v lesnatém meandru řeky Vltavy, pod horou Kleť, kousek od Českého Krumlova jsou ohrady s ovcemi, jedna stará studna a několik manufaktur. 

Ony „manufaktury” jsou pivovar Glokner, čokoládovna Duetino a především destilérka Svach, ve které vzniká produkce ovocných destilátů, likérů a také jedinečné české whisky. V destilérce se silně dbá na hlídanou a řízenou fermentaci kvasu probíhající v nerezových kvasných tancích.

Pro pálení ovocných destilátů a zároveň whisky je technicky uzpůsobená destilační kolona i dóm lihových par. Kvalita destilace je postavena na důkladné kontrole celého procesu.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení