Svach ́s Old Well Mizunara sada 5x 20 ml

690 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Degustační sada miniatur vydaná, která pomůže whisky fanouškům prozkoumat vliv sudu na danou whisky. V tomto případě se jedná o vývoj nenakuřované single malt whisky, která nejprve zrála 3 roky v sudu po americkém bourbonu, a poté byla přečerpána do virgin sudu z dubu MIZUNARA z bednářství Ariake Sangio, Japonsko.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Svach ́s Old Well Mizunara sada 5x 20 ml

Máme možnost porovnat a sledovat vývoj destilátu, který po 3 letech opustil sud po bourbonu Old Forester a následně zrál po dobu 3 / 6 / 8 měsíců v Mizunara sudu. Whisky tak do sebe natahuje aromata, vůni a chuť tohoto unikátního sudu. Jako bonus můžete ochutnat i new make spirit z tradiční britské odrůdy ječmene Golden Promise, který se dnes již příliš nepěstuje, avšak má na svědomí ty nejlepší whisky z 80. let 20.století, kdy se ještě nikam nespěchalo a kvalita byla na prvním místě.

MIZUNARA - jedná se o japonský vodní dub, který není primárně určen na výrobu sudů, neboť jeho dřevo je porézní a sukovité. Jeho vlastnosti ale přebíjejí problémy s výrobou spojené a vždy se nějaký takový sud objeví na aukcích, burzách či u specializovaných prodejců, ovšem za mnohonásobně vyšší cenu, než ten nejlepší sud z Evropy, či USA, je tedy velmi vzácný a velmi drahý. Projevuje se aromatem santalového dřeva, orientálního koření, vanilky a dalších vůní a chutí, které teď máte možnost prozkoumat.

Tato sada je předzvěstí vydání letního Distillery edition, kde bude destilát, který zrál 3 roky v sudu po americkém bourbonu a 12 měsíců v sudu z dubu MIZUNARA.

Obsah sady:
1) New make, Golden Promise 63,5%
2) Single malt whisky bourbon barrel 3yo, c.s.61,2%
3) Single malt whisky bourbon barrel 3yo, + Mizunara finish 3 months, c.s.59,8%
4) Single malt whisky bourbon barrel 3yo, + Mizunara finish 6 months, c.s.59,4%
5) Single malt whisky bourbon barrel 3yo, + Mizunara finish 8 months, c.s.59,1%

Na záznam online degustace s Lukášem Andrlíkem a Jiřím Šinoglem se můžete podívat tady https://fb.watch/4juhPmKrug.

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky
Region: Jihočeský kraj
Balení obsahuje: 5x 20ml
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

svach_cover

Destilérka Svach, chcete-li Svachovka vznikla na základech Svachova dvora. Vedle rybníku Glokáče, v lesnatém meandru řeky Vltavy, pod horou Kleť, kousek od Českého Krumlova jsou ohrady s ovcemi, jedna stará studna a několik manufaktur. 

Ony „manufaktury” jsou pivovar Glokner, čokoládovna Duetino a především destilérka Svach, ve které vzniká produkce ovocných destilátů, likéru a také jedinečné české whisky. V destilérce se silně dbá na hlídanou a řízenou fermentaci kvasu probíhající v nerezových kvasných tancích.

Pro pálení ovocných destilátů a zároveň whisky je technicky uzpůsobená destilační kolona i dóm lihových par. Kvalita destilace je postavena na důkladné kontrole celého procesu.