Svach's Old Well whisky Silver Rose 53,5% 0,5l

2 290 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Třetí láhev z limitované edice Páni z Růže - Stříbrná Růže. Jedná se o whisky, která zrála v sudu po bourbonu a následně v sudu po ryzlinku z vinařství Sonberk. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Svach ́s Old Well whisky Silver Rose 53,5%

Whisky zrála nejprve v sudu po bourbonu a následný dvouletý finish probíhal v sudu z vinařství Sonberk, ve kterém 5 let ležel Ryzlink Rýnský výběr z cibéb ročník 2014. Jedná se o sladké, opulentní víno, které propůjčilo sudu ty nejlepší vlastnosti.

Pro finish v takovém sudu byla trochu netradičně zvolena whisky, u které byl ječmen sušen nad doutnající rašelinou. Teda nakouřená whisky. Sladké tóny po „rýňáku“ a kouřové aroma, jdou však skvěle dohromady. Whisky je ředěna na 53,5%.

Jedinečný single cask, další, již třetí pokračování z edice Lords of the Rose.

Edice čítá 472 ks

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky
Druh whisky: Peated (nakuřovaná)
Obsah alkoholu (%): 53,5
Obsah balení (l): 0,5
Region: Jihočeský kraj
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

svach_2

Někdy stojí na začátku příběhu náhoda. Náhodné setkání. Takové setkání je i začátkem příběhu hrdé jihočeské whisky.

Majitel resortu, ve kterém se nachází i malá řemeslná palírna Vašek Cvach hledat šéfkuchaře do restaurace. Na pohovor dorazil Lukáš Andrlík. Šéfkuchař s velkou vášní pro whisky, který několik let strávil ve Skotsku, kde vařil a ve volném čase navštěvoval místní palírny.

Při pohovoru našel Vašek nejen šéfkuchaře. Lukáš postupně převzal dohled nad komplet whisky produkcí. Dal do ní vášeň, definoval cestu, kterou půjde. Je tak jen logické, že právě Lukáš Andrlík je tváří Old Well Whisky.