Svach s Old Well whisky Silver Rose 53,5% 0,5l

2 290 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Třetí láhev z limitované edice Páni z Růže - Stříbrná Růže. Jedná se o whisky, která zrála v sudu po bourbonu a následně v sudu po ryzlinku z vinařství Sonberk. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Svach ́s Old Well whisky Silver Rose 53,5%

Whisky zrála nejprve v sudu po bourbonu a následný dvouletý finish probíhal v sudu z vinařství Sonberk, ve kterém 5 let ležel Ryzlink Rýnský výběr z cibéb ročník 2014. Jedná se o sladké, opulentní víno, které propůjčilo sudu ty nejlepší vlastnosti.

Pro finish v takovém sudu byla trochu netradičně zvolena whisky, u které byl ječmen sušen nad doutnající rašelinou. Teda nakouřená whisky. Sladké tóny po „rýňáku“ a kouřové aroma, jdou však skvěle dohromady. Whisky je ředěna na 53,5%.

Jedinečný single cask, další, již třetí pokračování z edice Lords of the Rose.

Edice čítá 472 ks

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky
Obsah alkoholu (%): 53,5
Obsah balení (l): 0,5
Region: Jihočeský kraj
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

svach_cover

Destilérka Svach, chcete-li Svachovka vznikla na základech Svachova dvora. Vedle rybníku Glokáče, v lesnatém meandru řeky Vltavy, pod horou Kleť, kousek od Českého Krumlova jsou ohrady s ovcemi, jedna stará studna a několik manufaktur. 

Ony „manufaktury” jsou pivovar Glokner, čokoládovna Duetino a především destilérka Svach, ve které vzniká produkce ovocných destilátů, likérů a také jedinečné české whisky. V destilérce se silně dbá na hlídanou a řízenou fermentaci kvasu probíhající v nerezových kvasných tancích.

Pro pálení ovocných destilátů a zároveň whisky je technicky uzpůsobená destilační kolona i dóm lihových par. Kvalita destilace je postavena na důkladné kontrole celého procesu.