Svach s Old Well whisky Silver Rose 53,5% 0,5l
Související produkty
Detailní popis produktu
Svach ́s Old Well whisky Silver Rose 53,5%
Whisky zrála nejprve v sudu po bourbonu a následný dvouletý finish probíhal v sudu z vinařství Sonberk, ve kterém 5 let ležel Ryzlink Rýnský výběr z cibéb ročník 2014. Jedná se o sladké, opulentní víno, které propůjčilo sudu ty nejlepší vlastnosti.
Pro finish v takovém sudu byla trochu netradičně zvolena whisky, u které byl ječmen sušen nad doutnající rašelinou. Teda nakouřená whisky. Sladké tóny po „rýňáku“ a kouřové aroma, jdou však skvěle dohromady. Whisky je ředěna na 53,5%.
Jedinečný single cask, další, již třetí pokračování z edice Lords of the Rose.
Edice čítá 472 ks
Doplňkové parametry
Kategorie: | Whisky |
---|---|
Obsah alkoholu (%): | 53,5 |
Obsah balení (l): | 0,5 |
Region: | Jihočeský kraj |
Položka byla vyprodána… |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Destilérka Svach, chcete-li Svachovka vznikla na základech Svachova dvora. Vedle rybníku Glokáče, v lesnatém meandru řeky Vltavy, pod horou Kleť, kousek od Českého Krumlova jsou ohrady s ovcemi, jedna stará studna a několik manufaktur.
Ony „manufaktury” jsou pivovar Glokner, čokoládovna Duetino a především destilérka Svach, ve které vzniká produkce ovocných destilátů, likérů a také jedinečné české whisky. V destilérce se silně dbá na hlídanou a řízenou fermentaci kvasu probíhající v nerezových kvasných tancích.
Pro pálení ovocných destilátů a zároveň whisky je technicky uzpůsobená destilační kolona i dóm lihových par. Kvalita destilace je postavena na důkladné kontrole celého procesu.