Pozor: Kamenný obchod je přestěhován na novou adresu (Prusíkova 2577/16, Praha 13).

Svach ́s Old Well whisky Virgin 54,8% kouřová 0,5l

1 499 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Kouřová whisky ze sladového ječmene a stařena v panenských vypalovaných sudech z Beskyd. Stočena do síly 54,8%.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Svach ́s Old Well whisky Virgin 54,8% kouřová

Svach´s Old Well Whisky byla destilována ze sladového ječmene a stařena v panenských silně vypalovaných sudech z Beskyd. Překrásně silná kouřová whisky. Whisky s vyšší lihovitostí, jako je tato, doporučujeme rozkápnout kapkou vody pro zvýraznění chuti a aroma.

V Destilérce Svach nenechali nic náhodě a pro zkušenosti jezdili do Skotska. Rmut je připravován podle přesné receptury v pivovaru GLOKNER, který je součástí skupiny manufaktur ve Svachovce. Technologicky se zachovává skotská cestu výroby - dvoukolový systém pálení. Sklep je propojen se starou studnou. Zůstal zachován z přelomu 18. a 19. století a je v něm úžasná přirozená vlhkost. A přesně tam whisky zraje. Speciální slady na whisky dovezeny z Německa. Old Svach's Whisky je krásný příklad craft/řemeslného destilátu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky
Typ sudu: Panenský dub
Aroma: čaj Earl Grey, doutnající rašelina
Chuť: výrazně sladová, marcipán, kouř jasně vybíhá
Závěr: ořechy, přetrvávající kouř
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 11.2.2021
Nejsem žádný expert na whisky, ale tato mě chuťově velmi překvapila, je jemná s kouřovým aroma, které je výrazné, ale přesto dává na jazyku velmi dobrý chuťový pocit po kvalitním sladu. Lituji, že jsem lahev otevřel, protože takto dobrou whisky už jsem dlouho nepil. I když mám doma cca 30 různých single malt skotských a irských whisky, tak tato u mě má místo "na bedně". Škoda jen, že už není možné si jí koupit.

svach_cover

Destilérka Svach, chcete-li Svachovka vznikla na základech Svachova dvora. Vedle rybníku Glokáče, v lesnatém meandru řeky Vltavy, pod horou Kleť, kousek od Českého Krumlova jsou ohrady s ovcemi, jedna stará studna a několik manufaktur. 

Ony „manufaktury” jsou pivovar Glokner, čokoládovna Duetino a především destilérka Svach, ve které vzniká produkce ovocných destilátů, likéru a také jedinečné české whisky. V destilérce se silně dbá na hlídanou a řízenou fermentaci kvasu probíhající v nerezových kvasných tancích.

Pro pálení ovocných destilátů a zároveň whisky je technicky uzpůsobená destilační kolona i dóm lihových par. Kvalita destilace je postavena na důkladné kontrole celého procesu.