Kamenný obchod v Ruské ulici je otevřen.

Circular Orange 40% 0,5l

Limitka
Značka: Landcraft
899 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Cirkulární ekonomika znamená, že jako svou vstupní surovinu používáte něco, co ostatní vyhodí. Přesně na tomto konceptu je zaležen tento destilát.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Circular Orange - destilát z pomerančových slupek, medu a bylin 40%

Základem tohoto nápoje jsou slupky ze sicilských biopomerančů, které si lihovar vyzvedává každou sobotu poté, co z nich jejich dovozce udělá v tržnici džus. Slupky se rozdělí na dvě části. Jedna část se zalije neutrálním lihem, nechá se týden macerovat a pak se pomalu destiluje. U první destilace se na hladině udělá vrstva esenciálního pomerančového oleje, ta se stáhne a v Čarovném mlýně z něj vyrobí mýdla. To už je cirkulární ekonomika na druhou.

Z druhé části slupek se seškrábe nejjemnější kůra a naloží se do lihu. Tím získá nažloutlou barvu. Obě části se nakonec smíchají, přidá se k nim med, badyán, citronová tráva a kampotský pepř. Z třiceti kilo slupek vznikne asi 10 litrů destilátu. Je to trochu zdlouhavé, ale výsledek je parádní. Intenzivně pomerančový destilát s dobrou hořčinou a zároveň medovou sladkostí.

Šarže má 200 litrů, což je 400 láhví. Každá má svoje číslo.

Doplňkové parametry

Kategorie: Exotické destiláty
Obsah alkoholu (%): 40
Obsah balení (l): 0,5
Region: Středočeský kraj
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

cover_5

LANDCRAFT. Není jen lihovar. Petr Alexander a Ondra Kopička jsou hlavně zemědělci a krajináři. Starají se o sady, vinice a včely. Ovoce sledují na jeho cestě od pupenu přes květ až k plodu. Pěstují byliny do vlastních likérů, zachraňují staré stromy a vysazují nové. Hospodaří podle jednoduché formulky: Krajinu a půdu odevzdáme v lepším stavu, než v jakém jsme ji převzali.

Zemědělství je pro ně nikdy nekončící snaha o pochopení všech souvislostí a vztahů v přírodě a touhu vyrobit z jejích plodů něco, co dokonale obsáhne její krásu. Jen propojení celého zemědělského koloběhu a všech činností vede k silné, přesto jemné a autentické chuti, kterou najdete uvnitř každé jejich láhve.