Circular Orange 40% 0,5l

Novinka Limitka
Značka: Landcraft
899 Kč
Skladem (3 ks)
Můžeme doručit do:
13.8.2020

Cirkulární ekonomika znamená, že jako svou vstupní surovinu používáte něco, co ostatní vyhodí. Přesně na tomto konceptu je zaležen tento destilát.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Circular Orange - destilát z pomerančových slupek, medu a bylin 40%

Základem tohoto nápoje jsou slupky ze sicilských biopomerančů, které si lihovar vyzvedává každou sobotu poté, co z nich jejich dovozce udělá v tržnici džus. Slupky se rozdělí na dvě části. Jedna část se zalije neutrálním lihem, nechá se týden macerovat a pak se pomalu destiluje. U první destilace se na hladině udělá vrstva esenciálního pomerančového oleje, ta se stáhne a v Čarovném mlýně z něj vyrobí mýdla. To už je cirkulární ekonomika na druhou.

Z druhé části slupek se seškrábe nejjemnější kůra a naloží se do lihu. Tím získá nažloutlou barvu. Obě části se nakonec smíchají, přidá se k nim med, badyán, citronová tráva a kampotský pepř. Z třiceti kilo slupek vznikne asi 10 litrů destilátu. Je to trochu zdlouhavé, ale výsledek je parádní. Intenzivně pomerančový destilát s dobrou hořčinou a zároveň medovou sladkostí.

Šarže má 200 litrů, což je 400 láhví. Každá má svoje číslo.

Doplňkové parametry

Kategorie: Exotické destiláty
Obsah alkoholu (%): 40
Obsah balení (l): 0,5
Region: Středočeský kraj

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

cover_5

LANDCRAFT. Není jen lihovar. Petr Alexander a Ondra Kopička jsou hlavně zemědělci a krajináři. Starají se o sady, vinice a včely. Ovoce sledují na jeho cestě od pupenu přes květ až k plodu. Pěstují byliny do vlastních likérů, zachraňují staré stromy a vysazují nové. Hospodaří podle jednoduché formulky: Krajinu a půdu odevzdáme v lepším stavu, než v jakém jsme ji převzali.

Zemědělství je pro ně nikdy nekončící snaha o pochopení všech souvislostí a vztahů v přírodě a touhu vyrobit z jejích plodů něco, co dokonale obsáhne její krásu. Jen propojení celého zemědělského koloběhu a všech činností vede k silné, přesto jemné a autentické chuti, kterou najdete uvnitř každé jejich láhve.

Ještě chvilku potrvá než ochutnáme výsledek jejich práce. Už teď si ji však můžete pořídit ve velkém a pomoci jim se startem lihovaru.