Radlík Mandarinkový destilát 45% 0,5l

590 Kč
Skladem (> 5 ks)
Můžeme doručit do:
23.10.2019

Kvasná pálenka z mandarinek je unikát. Klasickým procesem kvašení ovoce totiž vzniká pouze v jednom lihovaru v ČR a v mikroskopických várkách.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mandarinkový destilát 45%

Exotické pálenky jsou většinou průtahové destiláty - tzv. geisty. Mandarinkový destilát z Radlíka dokazuje, že když se to umí, lze vykvasit téměř cokoliv. Vy si tak můžete vychutnat aroma a chuť svého oblíbeného citrusu.

Chuť pálenky se rozlévá na jazyku velmi pomalu. Než odhalíte mandarinku trvá to dobrých pár vteřin.

Doplňkové parametry

Kategorie: Exotické destiláty
Obsah alkoholu (%): 45
Obsah balení (l): 0,5
Region: Středočeský kraj

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

_MDR2341 (kopie)

V roce 1998 vznikla jedna z prvních pěstitelských pálenic ve Středočeském kraji. Pěkně poctivě na dvoukotlové měděné aparatuře tu dodnes destilují pro pěstitele ze širokého okolí.

Mimo pěstitelského pálení produkují vlastní destiláty v režimu malého rukodělného lihovaru. Zdejší ovocné pálenky se palí v malých šaržích. O to větší mají ohlas - stěny pálenice zdobí řada diplomů a ocenění z regionálních, republikových i mezinárodních koštů. "Nestíháme vymalovat, tak zdi tapetujeme takhle," vtipkuje Kamil Kutina u tradičních měděných kotlů, kde bublá malinovice.

Nejvíc úspěchů má palírna s vínovicí. Její v dubovém sudu odleželá varianta se dokonce prosadila i s Calvadosem a Bezinkovým destilátem ve světové konkurenci s San Franciscu 2018, kde si všechny zmíněné destiláty odnesly stříbrné medaile.