Gin Ger Gin 45% 0,5l

Limitka
Značka: Gastrospirits
950 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Gin Ger. Ginger. Gin pro Germánsko. Gin pro Berlínské hipstery. Gin pro Karlínské hipstery. Osvěžující gin pro parné léto.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Gin Ger Gin 45%

Gin vyráběný zakázkově v české Žufánkově dílně pro Berlínský Gourmet Garage, útočiště gurmánských potravin a destilátů.

Petr Minaréch, jehož rodina pochází ze Sudetského pohraničí se potkal s Martinem Žufánkem, a protože si měli dost co povědět o pálení, dohodli se rovnou na spolupráci na svém ginu. Receptura je tak moravsko-sudetskou kooperací, ze které plyne následující: Gin je postavený na zázvorulipovém květu a mladých borovicových výhoncích.

Osvěžující kompozice. GIN GER.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Gin
Obsah alkoholu (%): 45
Obsah balení (l): 0,5
Region: Ústecký kraj
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Petr Sudetenschnaps

Každé hory mají legendu o pokladu. V Krušných horách se jedna taková legenda právě rodí pod taktovkou především na Německo orientované firmy Gastrospirits. Jmenuje se Sudetenschnaps a jde o jedinečnou pálenku z několika druhů jablek. 

Zakladatel Petr Minaréch převzal řemeslo destilace schnapsu po svém otci. Zpočátku destiloval vlastní generacemi prověřenou recepturu jen pro sebe, své známé a obchodní partnery. Tehdy to bylo formou pěstitelského pálení. Lahve s podomácku vytištěnou etiketou vzbudili mezi jejich majiteli zájem. Právě jejich zájem Petra povzbudil k založení podniku, ve kterém vzniká Sudetenschnaps už v řežimu ovocného lihovaru. Pořád jde o čistě ruční výrobu malých sérií.

Sudetenschnaps uchovává specifická aromata a duši kouzelné krušnohorské přírody s cílem předat pijákovi jedinečnou kompozici čtyř druhů jablek s jemnou hořko-sladkou chutí. Jablka pocházejí z trojmezí Čech - Saska - Bavorska. Z krajiny, která byla už na římských mapách označována, jako "Monte Sudeti".

Petr se navíc domluvil s českým lihovarnickým kouzelníkem Martinem Žufánkem, se kterým dali dohromady skvělý na zázvoru postavené gin - GIN GER.