Gin Ger Gin 45% 0,5l

999 Kč
Skladem (> 5 ks)
Můžeme doručit do:
11.12.2019

Gin Ger. Ginger. Gin pro Germánsko. Gin pro Berlínské hipstery. Gin pro Karlínské hipstery. Osvěžující gin pro parné léto.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Gin Ger Gin 45%

Gin vyráběný zakázkově v české Žufánkově dílně pro Berlínský Gourmet Garage, útočiště gurmánských potravin a destilátů.

Petr Minaréch, jehož rodina pochází ze Sudetského pohraničí se potkal s Martinem Žufánkem, a protože si měli dost co povědět o pálení, dohodli se rovnou na spolupráci na svém ginu. Receptura je tak moravsko-sudetskou kooperací, ze které plyne následující: Gin je postavený na zázvorulipovém květu a mladých borovicových výhoncích.

Osvěžující kompozice. GIN GER.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Gin
Obsah alkoholu (%): 45
Obsah balení (l): 0,5
Region: Ústecký kraj

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Petr Sudetenschnaps

Každé hory mají legendu o pokladu. V Krušných horách se jedna taková legenda právě rodí pod taktovkou především na Německo orientované firmy Gourmetspirits. Jmenuje se Sudetenschnaps a jde o jedinečnou pálenku z několika druhů jablek. 

Zakladatel Petr Minaréch převzal řemeslo destilace schnapsu po svém otci. Zpočátku destiloval vlastní generacemi prověřenou recepturu jen pro sebe, své známé a obchodní partnery. Tehdy to bylo formou pěstitelského pálení. Lahve s podomácku vytištěnou etiketou vzbudili mezi jejich majiteli zájem. Právě jejich zájem Petra povzbudil k založení podniku, ve kterém vzniká Sudetenschnaps už v řežimu ovocného lihovaru. Pořád jde o čistě ruční výrobu malých sérií.

Sudetenschnaps uchovává specifická aromata a duši kouzelné krušnohorské přírody s cílem předat pijákovi jedinečnou kompozici čtyř druhů jablek s jemnou hořko-sladkou chutí. Jablka pocházejí z trojmezí Čech - Saska - Bavorska. Z krajiny, která byla už na římských mapách označována, jako "Monte Sudeti".

Petr se navíc domluvil s českým lihovarnickým kouzelníkem Martinem Žufánkem, se kterým dali dohromady skvělý na zázvoru postavené gin - GIN GER.