Radlík Hruškovice z dubového sudu 45% 0,5l

Vyzkoušeno Limitka
699 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Limitovaná edice hruškového destilátu, ve kterém najdete i jemné tóny vínovice, která v sudu ležela před ní. Zajímavá kombinace chutí, kterou si zamiluje každý milovník dobrého pití.

Detailní informace

Detailní popis produktu

hruškovice sud

Hruškovice z dubového sudu 45%

V Radlíku připravili, jako již tradičně v mikroskopické sérii (z jednoho 50 l sudu) vyprodukovaný destilát.

Pro tento destilát byly použity hrušky máslovky zpracováných na mošt, ze kterého byl následně vydestilován tento skvost. Pravdou je, že tato hruškovice není pro každého. Ocení jí jen znalec.

Hruškovice s neskutečně našlapanou chutí, na kterou budete vzpomínat další 2 roky. Minimálně tak dlouho bude trvat než se stočí další dávka. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Hruškovice
Obsah alkoholu (%): 45
Obsah balení (l): 0,5
Region: Středočeský kraj
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

_MDR2341 (kopie)

V roce 1998 vznikla jedna z prvních pěstitelských pálenic ve Středočeském kraji. Pěkně poctivě na dvoukotlové měděné aparatuře tu dodnes destilují pro pěstitele ze širokého okolí.

Mimo pěstitelského pálení produkují vlastní destiláty v režimu malého rukodělného lihovaru. Zdejší ovocné pálenky se palí v malých šaržích. O to větší mají ohlas - stěny pálenice zdobí řada diplomů a ocenění z regionálních, republikových i mezinárodních koštů. "Nestíháme vymalovat, tak zdi tapetujeme takhle," vtipkuje Kamil Kutina u tradičních měděných kotlů, kde bublá malinovice.

Nejvíc úspěchů má palírna s vínovicí. Její v dubovém sudu odleželá varianta se dokonce prosadila i s Calvadosem a Bezinkovým destilátem ve světové konkurenci s San Franciscu 2018, kde si všechny zmíněné destiláty odnesly stříbrné medaile.