Hruškový destilát 50% 0,5l

490 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Klasických hruškovic jsou na trhu mraky. Tato je naprostým unikátem, které se vypálilo jen pár kusů. V pálence jsou použity hrušky máslovky tak vyzrále, že se jejich jadérka v ovoci doslova upekla. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hruškový destilát 50%

Tato je naprostým unikátem, které se vypálilo jen pár kusů. V pálence jsou použity hrušky máslovky tak vyzrále, že se jejich jadérka v ovoci doslova upekla.  Díky tomu jsou v chuti zřetelné vlašské ořechy. Ačkoliv se v kvasu ani jinde v celém procesu vlašák nevyskytl budete mít pocit, že pijete spíše pálenku z ořechů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Hruškovice
Obsah alkoholu (%): 50
Obsah balení (l): 0,5
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

_MDR2341 (kopie)

V roce 1998 vznikla jedna z prvních pěstitelských pálenic ve Středočeském kraji. Pěkně poctivě na dvoukotlové měděné aparatuře tu dodnes destilují pro pěstitele ze širokého okolí.

Mimo pěstitelského pálení produkují vlastní destiláty v režimu malého rukodělného lihovaru. Zdejší ovocné pálenky se palí v malých šaržích. O to větší mají ohlas - stěny pálenice zdobí řada diplomů a ocenění z regionálních, republikových i mezinárodních koštů. "Nestíháme vymalovat, tak zdi tapetujeme takhle," vtipkuje Kamil Kutina u tradičních měděných kotlů, kde bublá malinovice.

Nejvíc úspěchů má palírna s vínovicí. Její v dubovém sudu odleželá varianta se dokonce prosadila i s Calvadosem a Bezinkovým destilátem ve světové konkurenci s San Franciscu 2018, kde si všechny zmíněné destiláty odnesly stříbrné medaile.