Brazílie - Cafeina 250g (espresso) Pikola

269 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
25.9.2023

Mix odrůd ze dvou různých farem. Chuťový profil nabídne tmavý karamel, pekanové ořechy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cafeina - Brazílie 250g (espresso) Pikola

Směs dvou káv od Elzy Leopoldino a Sylvie Memberg získané přes kávovou kooperativu Cocatrel Cooperative podporující ženy / farmářky v oblasti Minas Gerais.

Elza pracuje s kávou od svých dětských let. Již v mladém věku poznala svého budoucího muže Afonsa se kterým společně pracovala na farmě v městě Nepomuceno po dlouhých 18 let. Tvrdou prací si dokázali společně našetřit na koupi farmy u nedalekého města Lavras. Kávu sbírají v hlavní sezóně společně s brigádníky, poté zpracovávají naturální metodou.

Sylvii se káva stala vášní už od útlého věku. V Rio de Janeiro studovala business administration school a poté business coffee school v Minas Gerais. V roce 2008 se provdala za Aurélio Felizali, agronoma specializovaného na výběrovou kávu. Společně poté koupili farmu Terras Altas u města Ingaí.

Farma má odlišné mikroklima a ideální nadmořskou výšku pro pěstování kávy. Na farmě aplikovali dlouholeté zkušenosti a znalosti k produkci excelentní kvality kávy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Káva
Obsah balení (g): 250
Pražení: espresso
Region: Praha

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Kvalitní výběrová káva pražená pravidelně v menších dávkách. Taková káva je vždy čerstvá. Pikola praží velmi šetrně, tak aby podtrhli přirozenou chuť kávy. Tu si můžete vychutnat jak u přípravy klasického espressa, tak u oblíbených alternativních metod. Pražení probíhá na moderní technologii americké značky Loring a po upražení je káva balena pomocí stlačeného argonu. Tato prvotřídní kombinace prodlužuje čerstvost kávových zrnek o několik týdnů.