Keňa - Gitigu 250g (espresso) Pikola

Novinka
Značka: Pikola
379 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
2.10.2023

Káva pěstována 1600 m.n.mořem nabízí ovocnou chuť, ve které najdete tóny pečeného čaje a jablíček.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Keňa - Gitigu 250g (espresso) Pikola

Kooperativa Gitugu se nachází na východním úbočí hory Mt.Kenya (5199 m). Tato oblast se pro své kvality přezdívá “The Champagne Region of Coffee”. Farmy jsou zde úrodné díky červené vulkanické půdě, tropického počasí a nadmořské výšce 1280 – 1970 metr. Zvláštností tohoto místa jsou dvě stejně kvalitní sklizně během jednoho roku.

Do stanice Gitugu se nosí pouze a výhradně zralé červené třešně kde se v pozdním odpoledni očistí a přeberou na další den. Následující den se káva odslupkuje a promyje v čisté vodě. Sušení probíhá postupně na 12% zbytkové vlhkosti.

Doplňkové parametry

Kategorie: Káva
Obsah balení (g): 250
Pražení: espresso
Region: Praha

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Kvalitní výběrová káva pražená pravidelně v menších dávkách. Taková káva je vždy čerstvá. Pikola praží velmi šetrně, tak aby podtrhli přirozenou chuť kávy. Tu si můžete vychutnat jak u přípravy klasického espressa, tak u oblíbených alternativních metod. Pražení probíhá na moderní technologii americké značky Loring a po upražení je káva balena pomocí stlačeného argonu. Tato prvotřídní kombinace prodlužuje čerstvost kávových zrnek o několik týdnů.