Kolumbie - John Hurtago 250g (espresso) Pikola

479 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Limitovaná edice kávy z odrůdy Pink Bourbon, v jejíž chuti najdete růžový grep a tropické ovoce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

John Hurtado - Kolumbie 250g (espresso) Pikola

Doslova na zádech týmu Pikola, z Kolumbijských farem až do Šumperku přivezené omezené množství kávy!

John Hurtado vyrostl na otcově kávové farmě. V mládí se však rozhodl vycestovat do Spojených států a i přesto, že pocházel z rodiny farmářů, káva v jeho životě šla stranou. Po téměř 30 letech se rozhodl vrátit zpět do domoviny a převzít farmu po rodičích.

Rozhodl se změnit a zlepšit přístup nejen u běžných komoditních káv, ale i u exotických odrůd káv. Diverzifikace plodin byla jednou z jeho největších zkušeností v procesu pěstování kávy. Tímto krokem zjednodušil život sběračům kávy, zlepšil svou farmu a zároveň farmy sousedních pěstitelů kávy.”

V procesu zpracování se na konci každého dne se přinesené kávové třešně opláchnout ve vodní lázni. Zde se odstraní nečistoty, cizí materiál a zrna s nízkou hustotou či hmotnosti. Následně se provede ruční třídění, aby se odstranily třešně, které ještě nejsou v optimálním stavu zrání. Poté se káva zpracuje naturální metodou. Následující proces finálního sušení probíhá v sítích a na přímém slunci po dobu téměř čtyř týdnů. Nakonec se odeberou vzorky pro fyzikální a senzorickou analýzu, aby se určila výtěžnost a chuťový profil.

Doplňkové parametry

Kategorie: Káva
Obsah balení (g): 250
Pražení: espresso
Region: Olomoucký kraj
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Kvalitní výběrová káva pražená pravidelně v menších dávkách. Taková káva je vždy čerstvá. Pikola praží velmi šetrně, tak aby podtrhli přirozenou chuť kávy. Tu si můžete vychutnat jak u přípravy klasického espressa, tak u oblíbených alternativních metod. Pražení probíhá na moderní technologii americké značky Loring a po upražení je káva balena pomocí stlačeného argonu. Tato prvotřídní kombinace prodlužuje čerstvost kávových zrnek o několik týdnů.