Radlík Kdoulovice (Cydonia Oblonga Konstantinopeler) 45% 0,5l

899 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

Radlík Kdoulovice (Cydonia Oblonga Konstantinopeler)

Kdoule jsou ceněné pro svou nádhernou vůni. Odrůda Konstantinopeler se považuje za tu vůbec nejaromatičtější. Sklízejí se až v úplné zralosti na podzim, většinou ke konci října. Mají sytě žlutou barvu a jsou i při dokonalé zralosti tvrdé, jako kámen.

Jak je tato odrůda voňavá, tak je nedostupná. Od sadaře ji nekoupíte. Když najdete nějakého, který je má, jde o několik stromků a je potřeba ho velmi silně přesvědčovat, aby plody pustil. Naštěstí Kamil Kutina (Radlický vládce kotle) disponuje dostatečnou škálou presvědčovacích metod (lahví), díky kterým se dostal ke zhruba 500 kg plodů.

Při výtěžnosti 18 kg na 1 litr tak vzniklo 60 lahví.

A věřte, stojí za to. Mají intenzivní, specifickou kdoulovou chuť a samozřejmě nádhernou vůni.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kdoulovice
Obsah alkoholu (%): 45
Obsah balení (l): 0,5
Region: Středočeský kraj
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

background

V roce 1998 vznikla jedna z prvních pěstitelských pálenic ve Středočeském kraji. Pěkně poctivě na dvoukotlové měděné aparatuře tu dodnes destilují pro pěstitele ze širokého okolí.

Mimo pěstitelské pálení se věnují tvorbě vlastních autorských destilátů. Produkce autorských destilátu není o množství. Obvykle jde o limitované série destilátů, které pouští do světa pouze, když jsou na ně hrdí.

Řízené kvašení, pomalé pálení na klasické dvoukotlové měděné aparatuře, řemeslný a osobní přístup je kombinován s moderními postupy a inovacemi. Misí lihovaru je posouvat ovocné pálenky mezi prestižní ušlechtilé destiláty.