Náš obchod je otevřen bez omezení (spadáme pod potraviny).

Landcraft Gin G9 49% 0,5l

Limitka
Značka: Landcraft
979 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

První ginový počin lihovaru. Vzniklo jenom 500 lahví a každá má své číslo.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Landcraft Gin G9 49% 0,5l

G9 je "zimní" gin. A také je to první gin z produkce lihovaru Landcraft. Číslovku 9 nese, protože na předchozích osmi šaržích se prováděli testy možných hranic.

Gin vzniká v době, kdy ve Středomoří dozrávají první pomeranče. Jejich kůra společně s jalovcem dominuje chuti. Jalovec je z oblasti Sredna Gora v Bulharsku, pomeranče dozrály v biosadech přibližně v oblastech, kde se narodil Archimédés. Nedaleko Syrakus. Jelikož z nich lihovar pro výrobu ginu potřebuje jenom kůru, vozí si ji vlastně jako odpad až po vymačkání na džus. Cirkulární ekonomika v praxi.

Jalovec, koriandr i pomeranče obsahují spoustu silic a aromatických olejů. Když dáte gin do lednice, tyto látky v něm udělají mléčnou mlhu. Není to na škodu. Gin může být mlžný.

Šarže má 250 litrů, tedy 500 láhví. Každá má svoje číslo.
Etiketa je z ručního papíru. Vyrobila ji rukodělná papírna Papyrea, která stojí na úpatí Ještědu.

Lahvováno: 22. února 2020

Doplňkové parametry

Kategorie: London Dry Gin
Obsah alkoholu (%): 49
Obsah balení (l): 0,5
Region: Středočeský kraj
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

cover_5

LANDCRAFT. Není jen lihovar. Petr Alexander a Ondra Kopička jsou hlavně zemědělci a krajináři. Starají se o sady, vinice a včely. Ovoce sledují na jeho cestě od pupenu přes květ až k plodu. Pěstují byliny do vlastních likérů, zachraňují staré stromy a vysazují nové. Hospodaří podle jednoduché formulky: Krajinu a půdu odevzdáme v lepším stavu, než v jakém jsme ji převzali.

Zemědělství je pro ně nikdy nekončící snaha o pochopení všech souvislostí a vztahů v přírodě a touhu vyrobit z jejích plodů něco, co dokonale obsáhne její krásu. Jen propojení celého zemědělského koloběhu a všech činností vede k silné, přesto jemné a autentické chuti, kterou najdete uvnitř každé jejich láhve.