Svachova kvasná malinovice 50% 0,5l

2 490 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Kvasná malinovice je takový svatý grál destilérského umu. Je šíleně drahá na výrobu, šíleně náchylná na pokažení a šíleně svádí k "ojebání".

Detailní informace

Detailní popis produktu

Svachova kvasná malinovice 50%

Píše se 11.8.2020, jsme s rodinou na Svachovce na dovolené. Jsme tu samozřejmě kvůli poznávání krás jižních čech (prinejmenším tehdy si to manželka myslela). Jdeme ze snídaně, když mi zvoní telefon. Volá Vašek Cvach: "přijď do destilérky mrknout na malinový kvas."

Po 20 sekundách jsem v destilérce. Bez rodiny zato s kvasem. Z nerezové nádoby se táhne vůně, která by ponížila i parfumerii s převrhnutým regálem. Prostě nádhera. Je toho 270 kg. Chvilku se nad kvasem společně rozplýváme: já, Vašek, pan destilatér i celníci, kteří se na tuto paličskou oslavu taky přijeli podívat.

Za chvilku se vracím za rodinou s tím, že večer zjistím kolik vyteklo destilátu. Tuším, že toho nebude mnoho, a že na Svachovce (neb pálí kvasnou malinu prvně) bude trochu mrzení z množství, ale taky nadšení z kvality. Večer ukazuje, že předtucha byla správná...vyteklo něco lehoulince přes 13 litrů o síle 50%.

Vzniklo tedy 26 lahví:

  • 6 si nechali na Svachovce (a už je ani nemají).
  • Jednu jsme vypili.
  • Několik jsme rozprodali mezi kamarády lihovarníky.
  • Jednu si zamluvil pan Malina - nechali jsme mu ji tzv. na ksicht :D, tedy na jméno.

Suma sumárum do prodeje jde 15 lahví. Omezení je 2 lahve na zákazníka.

Upozorňujeme: Malinovice není investiční lahev. Malina dává jemný, nádherný líh. Ten je však extrémně "prchavý". Za rok od prodeje byste pili jen lehce nadprůměrný destilát, místo exklusivní, neuvěřitelně aromatické a chuťově plné pálenky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Malinovice
Obsah alkoholu (%): 50
Obsah balení (l): 0,5
Region: Jihočeský kraj
Položka byla vyprodána…
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MB Avatar autora | 11.2.2021
Nádherná vůně, skvělá chuť, opravdu vynikající záležitost, za kterou se holt platí :)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

svach_cover

Destilérka Svach, chcete-li Svachovka vznikla na základech Svachova dvora. Vedle rybníku Glokáče, v lesnatém meandru řeky Vltavy, pod horou Kleť, kousek od Českého Krumlova jsou ohrady s ovcemi, jedna stará studna a několik manufaktur. 

Ony „manufaktury” jsou pivovar Glokner, čokoládovna Duetino a především destilérka Svach, ve které vzniká produkce ovocných destilátů, likérů a také jedinečné české whisky. V destilérce se silně dbá na hlídanou a řízenou fermentaci kvasu probíhající v nerezových kvasných tancích.

Pro pálení ovocných destilátů a zároveň whisky je technicky uzpůsobená destilační kolona i dóm lihových par. Kvalita destilace je postavena na důkladné kontrole celého procesu.