Zlatá Malinovice Svach 50% 0,5l

599 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Rubínové plody malin se pomocí průtahové destilace a staření přemění do zlaté pálenky s intenzivní chutí ovoce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zlatá Malinovice Svach 50%

 Z českých, nádherně vyzrálých malin je vypálen tzv. průtahový destilát (geist). Ručně sbírané maliny dají destilátu intenzivní, omamné aroma, které se díky staření v akátovém soudku ještě zintenzivní a zakulatí. Pálenka díky pobytu v sudu získá i svou překrásnou zlatou barvu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Malinovice
Obsah alkoholu (%): 50,6
Obsah balení (l): 0,5
Region: Jihočeský kraj
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
5
8x
4
0x
3
0x
2
1x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
LV Avatar autora | 23.3.2022
Spolehlivě dručeno, mám to jako dárek ke kulatinám, prostě něco vyjímečného, ještě jsme neochutnali, bude to určitě zážitek tak jako tak.
5
Avatar autora | 1.3.2022
Přiznám se, že jsem původně čekal trošku jinou chuť. Tato malinovice sice patří do kategorie ovocných destilátů, chutí, vůní a prožitkem se ale blíží spíše lehce nakouřené whisky. Jelikož mi tato kombinace nesmírně vyhovuje, za sebe mohu doporučit. Pokud ale máte rádi v pálence typickou výraznou chuť a vůni daného ovoce, sáhněte raději po nestařené variantě v čirém provedení.
5
OP Avatar autora | 22.11.2021
Skvělá pálenka moc chutnala všem doporučuji
5
JP Avatar autora | 23.9.2021
Kdo ví co si objednal, musí být spokojený. Velmi dobrá kvalita. Doporučuji. Určitě zase tento obchod využiji.
5
Avatar autora | 21.11.2020
Nejsem žádný odborník, ale za mě jde o velice zajimavé pití, i jsme se při ochutnávce vesměs shodli na tom že má jemnou malinovou chuť. S dalším ochutnáváním se předpokládám dojmy budou krapet měnit a doplňovat o nové a jiné pocity.
2
ZS Avatar autora | 8.7.2020
Příliš lihová vůně i chuť. Z malin tam není ale vůbec nic, jen název.
K Avatar autora Kuba (Administrátor) 8.7.2020
Zdeňku, jde o průtahový destilát malin, který je stařen v akátovém sudu. Určitá "lihovost" je u takového destilátu samozřejmá. Staření v sudu jednak destilát zakulacuje, na druhou stranu se tím lehce přijde o malinové aroma a chuť. I přesto je jemný chuť více než zřejmá. Za nás jde o moc příjemné pití, které ale není kvasnou malinovicí.
5
OR Avatar autora | 23.5.2020
Velká spokojenost, rychlé vyřízení, ochotná obsluha, díky.

svach_cover

Destilérka Svach, chcete-li Svachovka vznikla na základech Svachova dvora. Vedle rybníku Glokáče, v lesnatém meandru řeky Vltavy, pod horou Kleť, kousek od Českého Krumlova jsou ohrady s ovcemi, jedna stará studna a několik manufaktur. 

Ony „manufaktury” jsou pivovar Glokner, čokoládovna Duetino a především destilérka Svach, ve které vzniká produkce ovocných destilátů, likérů a také jedinečné české whisky. V destilérce se silně dbá na hlídanou a řízenou fermentaci kvasu probíhající v nerezových kvasných tancích.

Pro pálení ovocných destilátů a zároveň whisky je technicky uzpůsobená destilační kolona i dóm lihových par. Kvalita destilace je postavena na důkladné kontrole celého procesu.