Pozor: Kamenný obchod je přestěhován na novou adresu (Prusíkova 2577/16, Praha 13).

Tōsh Meruňkōvica 46% 0,5l

499 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Čistý ovocný destilát. TŌSH ovoce pochází z vlastních sadů lihovaru v Olomouci – Černovíře. Jemný meruňkový destilát pro olomoucké patrioty…a nejen pro ně. Poctivá domácí výroba s tradičními postupy od sběru ovoce, kvašení až po precizní destilaci.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Meruňkōvica 46%

Meruňky v takovém množství, jako v roce 2018 nejsou každý rok. TOSH si lihovar dal při vzniku této meruňkōvice opravdu záležet, aby vybral jen ty nejlepší kusy. Pro dokonalé kvašení a zachování ovocné chuti se použili ušlechtilé kvasinky a kvas se poté pozvolna oddestiloval.

Výsledkem je velmi jemný destilát, který zahřeje na duši i v žaludku.

Vzniklo pouhých 90 lahví.

Doplňkové parametry

Kategorie: Meruňkovice
Obsah alkoholu (%): 46
Obsah balení (l): 0,5
Region: Olomoucký kraj
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

cover_smallTŌSH je červen 2018 a srdci Hané – v Těšeticích blízko Olomouce vyrůstá lihovar. Tedy on už tu stál od konce 16. století, kdy ho nechal vybudovat opat olomouckého Klášterního Hradiska – Jiří Pavorin z Pavorinu…
TŌSH on vlastně vzniká podruhé.

TŌSH výroba se zaměřujeme na suroviny z obilí z úrodné Hané. Roste všude okolo lihovaru. TŌSH pěkně od začátku, od zrníčka. Pomele se, odrmutuje, vykvasí a vydestiluje se voňavý destilát. Možná vás to překvapí, ale nejen ovoce, ale pšenice, žito a ječmen mají svoji vlastní intenzivní chuť. TŌSH, ona třeba žitná byla vždycky oblíbeným pitím.

TŌSH není to jen z naší hlavy. Navazujeme na tradici první české whisky – značky King Barley, vyráběné přímo tady u nás v pálenici od roku 1973. Všechno vybavení je původní. Od kvasných kádí, destilačního zařízeni, až po dubové sudy. První šarže King Barley whisky je od léta 2017 v bečkách.

TŌSH to by lihovar nebyl na Hané, kdyby nepálil i naše oblíbené ovocné destiláty -ŌVICE.