Tosh Gina 2020 54,4 % 0,5l

1 499 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Gin stařený v sudu je poměrně raritní věc. A moc dobrá raritní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tōsh Gina

Tōsh je lihovar zaměřený především na whisky, baví je však i gin. No a proč vlastně nesnoubit zálibu v ginu se zálibou v sudech? TOSH tady je! GINA. První z řady ginů zrajících v sudu. Pokaždé, když se najde zajímavý a pro gin vhodný sud jednoduše ho naplní.

První GINA ležela v sudu vyrobeném v Kalifornii, v nyní už uzavřeném bednářství Mendocino. To vyrábělo sudy hlavně pro místní vinaře. Konkrétně v použitém suduzrála jedna z nejznámějších brzy dozrávajících španělských odrůd, Tempranillo. Gina v něm téměř rok krásněla, aby nabrala oranžovorůžovou barvu, ovocné aroma a chuť.

Do láhve šla plná, v sudové síle. Je to silná a mnohovrstevná ovocná bomba!

Koupí přispějete na výsadbu alejí ve Vojnicích na Hané. TOSH ve spolupráci s iniciativou Živé cesty alejí vysadí stromořadí. Z každé prodané lahve Giny přispějeme na výsadbu aleje. Celý sud vydá na 50 nových stromů.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Speciální giny
Obsah alkoholu (%): 54,4
Obsah balení (l): 0,5
Region: Olomoucký kraj
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

cover_smallTŌSH je červen 2018 a v srdci Hané – v Těšeticích blízko Olomouce vyrůstá lihovar. Tedy on už tu stál od konce 16. století, kdy ho nechal vybudovat opat olomouckého Klášterního Hradiska – Jiří Pavorin z Pavorinu…
TŌSH on vlastně vzniká podruhé.

TŌSH výroba se zaměřuje na suroviny z obilí z úrodné Hané. Roste všude okolo lihovaru. TŌSH pěkně od začátku, od zrníčka. Pomele se, odrmutuje, vykvasí a vydestiluje se voňavý destilát. Možná vás to překvapí, ale nejen ovoce, ale pšenice, žito a ječmen mají svoji vlastní intenzivní chuť. TŌSH, ona třeba žitná byla vždycky oblíbeným pitím.

TŌSH není to jen z naší hlavy. Navazujeme na tradici první české whisky – značky King Barley, vyráběné přímo tady u nás v pálenici od roku 1973. Všechno vybavení je původní. Od kvasných kádí, destilačního zařízeni, až po dubové sudy. První šarže King Barley whisky je od léta 2017 v bečkách.

TŌSH to by lihovar nebyl na Hané, kdyby nepálil i naše oblíbené ovocné destiláty -ŌVICE.