Kamenný obchod v Ruské ulici je otevřen.

Landcraft Kordula vermouth 15,5% 0,5l

Limitka
Značka: Landcraft
649 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Vermut z cideru Udopia. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kordula vermouth 15,5%

Cider Utopia působil zpočátku na českém trhu jako zjevení. Brutálně suchý, neperlivý, bez síry a vyzrávaný ve starých barikových sudech, to bylo až příliš na scénu, která cider znala jako nasládlou jablíčkovou limonádu s trochou alkoholu. Upřímnost, nenačančanost. Přímočarost a komplexita zároveň. Prostě cider, ze kterého prostě Landcraft musel udělat vermut.

Každý sud Utopie má svoje jméno. Jsou to jména žen, které žily na středověké tvrzi Sudkův důl, kde Utopia vzniká. Sud, ze kterého je tento vermut se jmenoval Kordula a byl z jablek paní Davidové z Benešova u Černovic. Odrůda se jmenuje Grahamovo a paní Davidová ji sklidila 21. a 22. září 2017. Dva roky ležel v dubu, než se dostal do lihovaru. Přidal se med a tři různé výluhy z bylin, které si v Landcraftu sami vypěstovali. Výsledek se stočil do použitého akátového sudu o objemu 300 litrů a nechal se řádně uležet.

Šarže má 300 litrů, což je 600 láhví. Každá má svoje číslo.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ovocné likéry
Obsah alkoholu (%): 13,5
Obsah balení (l): 0,5
Region: Středočeský kraj
Položka byla vyprodána…

Kordula

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MB Avatar autora | 6.1.2021
Piticko od vás jsem dala jako dárek na Silvestra, udělal velikou radost. Dekuji

cover_5

LANDCRAFT. Není jen lihovar. Petr Alexander a Ondra Kopička jsou hlavně zemědělci a krajináři. Starají se o sady, vinice a včely. Ovoce sledují na jeho cestě od pupenu přes květ až k plodu. Pěstují byliny do vlastních likérů, zachraňují staré stromy a vysazují nové. Hospodaří podle jednoduché formulky: Krajinu a půdu odevzdáme v lepším stavu, než v jakém jsme ji převzali.

Zemědělství je pro ně nikdy nekončící snaha o pochopení všech souvislostí a vztahů v přírodě a touhu vyrobit z jejích plodů něco, co dokonale obsáhne její krásu. Jen propojení celého zemědělského koloběhu a všech činností vede k silné, přesto jemné a autentické chuti, kterou najdete uvnitř každé jejich láhve.