Landcraft NERO Bitter & sweet vermouth 16,5% 0,5l

Limitka
Značka: Landcraft
649 Kč
Objednáno
Položka byla vyprodána…

Lokální vermut. Lokální vinice, lokální byliny, 9 měsíců v sudu a voilà.

Detailní informace

Detailní popis produktu

NERO Bitter & sweet vermouth 16,5%

V Landcraftu vždycky chtěli dělat vermuty z vlastních vín. Nejbližší vinohrad je v Kralupech nad Vltavou, tam to z Turska mají jen asi pět kilometrů. Lokální vinice prostě. Když do něj loni přišli poprvé, bylo září, všude metr vysoká tráva. Už několik let pustnul a hrozny dozrávaly jenom tam, kam nedosáhly věčně hladový srnky.

Neronet, který tři roky nikdo nestříhal, je měl ze všech odrůd nejvýš, a proto jich tu nejvíc zůstalo. Sklidili tak čtyři metráky a odvezli je lihovaru. Tam je pošlapali a vylisovali. Tak, jak se to dělalo vždycky. Čerstvou šťávu, plnou přírodního cukru, dolihovali výluhem z pelyňku a dalších bylin a dali do sudu, kde ležel devět měsíců. Symbolická doba, za kterou se může něco pěknýho narodit.

Šarže má 210 litrů, což je 420 láhví. Každá má svoje číslo.
Etiketa je z ručního papíru. Vyrobila ji rukodělná papírna Papyrea, která stojí na úpatí Ještědu.

Lahvováno: 26. června 2020

Doplňkové parametry

Kategorie: Ovocné likéry
Obsah alkoholu (%): 16,5
Obsah balení (l): 0,5
Region: Středočeský kraj
Položka byla vyprodána…

Nero

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
E Avatar autora | 22.1.2021
Luxus

cover_5

LANDCRAFT. Není jen lihovar. Petr Alexander a Ondra Kopička jsou hlavně zemědělci a krajináři. Starají se o sady, vinice a včely. Ovoce sledují na jeho cestě od pupenu přes květ až k plodu. Pěstují byliny do vlastních likérů, zachraňují staré stromy a vysazují nové. Hospodaří podle jednoduché formulky: Krajinu a půdu odevzdáme v lepším stavu, než v jakém jsme ji převzali.

Zemědělství je pro ně nikdy nekončící snaha o pochopení všech souvislostí a vztahů v přírodě a touhu vyrobit z jejích plodů něco, co dokonale obsáhne její krásu. Jen propojení celého zemědělského koloběhu a všech činností vede k silné, přesto jemné a autentické chuti, kterou najdete uvnitř každé jejich láhve.