Landcraft No.69

Limitka
Značka: Landcraft
600 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Likér s hlubokou chutí kombinující hořkost ořechovky, kyselost i nasládlost višní a chutě bylin.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Landcraft No.69

Na svatého Jana je v sadech na Zadní Kopanině rušno. Sbírají se tu vlašské ořechy. Tou dobou jsou ještě zelené, skořápka není dovyvinutá a celý ořech má silně hořkou chuť. Říká se tomu stav mléčné zralosti. Ořechy se pokrájí a zalijeme je neutrálním alkoholem.
O dva týdny později dozrávají višně. V tomto likéru najdete višně ze sadů ve Svrkyni, asi 2 kilometry od Turska, kde stojí lihovar.

Na dvůr lihovaru je přivezou už kolem šesté hodiny ranní. Sbírají se za chladné noci. V Landcraftu je pečlivě proberou, nasypeme do kádě a opatrně rozmačkají. Nakonec je opět zalijí neutrálním alkoholem. Nádoba se uzavře a zapomene se na ni :-).

V momentě, kdy líh vytáhne všechny podstatné látky z višní i ořechů, se obě várky vylisují a šťávy se ve vhodném poměru promíchají. Do směsi se ještě naloží anděliku, puškvorec, citronová kůra a pár dalších tajností. Všechno se společně uzavře do dubového sudu.

Takhle se likéry dělaly za starých časů. Je to možná komplikovanější a časově náročnější metoda, ale má i své výhody. Původní cestou výroby vzniká neopakovatelně hluboká chuť, kterou ani ty nejmodernější technologie nevykouzlí.

Šarže má 250 litrů, tedy 500 láhví. Každá má svoje číslo. Etiketa je z ručního papíru. Vyrobila ji rukodělná papírna Papyrea, která stojí na úpatí Ještědu.

Lahvováno: 22. února 2020

Doplňkové parametry

Kategorie: Ovocné likéry
Obsah alkoholu (%): 20
Obsah balení (l): 0,5
Region: Středočeský kraj
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
JH Avatar autora | 10.9.2020
Uvidíme ešte sme nechutnali. Bude darovaný

cover_5

LANDCRAFT. Není jen lihovar. Petr Alexander a Ondra Kopička jsou hlavně zemědělci a krajináři. Starají se o sady, vinice a včely. Ovoce sledují na jeho cestě od pupenu přes květ až k plodu. Pěstují byliny do vlastních likérů, zachraňují staré stromy a vysazují nové. Hospodaří podle jednoduché formulky: Krajinu a půdu odevzdáme v lepším stavu, než v jakém jsme ji převzali.

Zemědělství je pro ně nikdy nekončící snaha o pochopení všech souvislostí a vztahů v přírodě a touhu vyrobit z jejích plodů něco, co dokonale obsáhne její krásu. Jen propojení celého zemědělského koloběhu a všech činností vede k silné, přesto jemné a autentické chuti, kterou najdete uvnitř každé jejich láhve.