Kamenný obchod v Ruské ulici je otevřen.

Landcraft Tátův vermuth 19,1% 0,5l

Novinka Limitka
Značka: Landcraft
700 Kč
Objednáno (2 ks)

Vermuth postavený na jablečném cideru z Tátova sadu. Tátův vermuth.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tátův vermuth 19,1%

Jablko je jednoduše nejlepší ovoce. Jabloň vyroste prakticky kdekoliv, od rovin Polabí až po podhůří Krkonoš, plodí pravidelně a nepotřebuje péči člověka. Věděla to už Marie Terezie, když kázala sázet jabloňové aleje, aby táhnoucí vojska mohla načerpat vitamíny a cukry. Věděl to i Honza Abt, když zakládal cidrérii Tátův sad. Usadil se v Líšnici, na úpatí Hřebenů, mezi Vltavou a Berounkou a pustil se tu do obnovy krajiny v tom nejlepším slova smyslu.

Abtovi vysadili v okolí několik sadů se starými odrůdami, ale zároveň obnovují tůně a remízy, aby půda líp držela vodu, a aby ostrůvky divokosti dávaly útočiště zvěři. V sadech mají i vlastní včelstva. Jeho cider, který ležel rok v sudu po bourbonu se stal základem tohoto vermutu. Nálož hořkých bylin, med, citronovou kůru a propolis. A ještě rok v akátu.

Šarže má 310 litrů, což je 620 láhví. Každá má svoje číslo.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ovocné likéry
Obsah alkoholu (%): 19,1
Obsah balení (l): 0,5
Region: Středočeský kraj

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

cover_5

LANDCRAFT. Není jen lihovar. Petr Alexander a Ondra Kopička jsou hlavně zemědělci a krajináři. Starají se o sady, vinice a včely. Ovoce sledují na jeho cestě od pupenu přes květ až k plodu. Pěstují byliny do vlastních likérů, zachraňují staré stromy a vysazují nové. Hospodaří podle jednoduché formulky: Krajinu a půdu odevzdáme v lepším stavu, než v jakém jsme ji převzali.

Zemědělství je pro ně nikdy nekončící snaha o pochopení všech souvislostí a vztahů v přírodě a touhu vyrobit z jejích plodů něco, co dokonale obsáhne její krásu. Jen propojení celého zemědělského koloběhu a všech činností vede k silné, přesto jemné a autentické chuti, kterou najdete uvnitř každé jejich láhve.