Moonshine 63% 0,5l

4 999 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Reinkarnace před úřady a zdaněním potají vyráběné samohonky. V novém podání jde o exkluzivní destilát z prémiových surovin, který je samozřejmě řádně zdaněn :).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Moonshine 63%

Raritní ovocný destilát. Vzniklo 20 kamenných lahví. Sehnali jsme 5 kusů (ostatní už mají své majitele), jednu lahev jsme hned vypili a jednu si asi schováme na speciální příležitost. Prostě na celém světě jsou pouze 3 lahve tohoto skvostu ke koupi.

Lahev jsme vypili abychom Vám mohli mohli o pálence povědět alespoň nějaké informace. Ono jich nebude mnoho, k moonshine totiž tajemno trochu patří.

  • Destilát: Pálenka obsahuje kvas více druhů ovoce. Z našeho koštu jsme si takřka jisti, že jeden druh budou třešně. Další druhy už jsme se nedokázali shodnout. Destilatér prozradil, že pro pálenku nebyly použity malvice (hrušky, jablka, atp.). Kvas má mimo kombinace více druhů ovoce ještě několik zvláštností. Ovoce je odpeckované a zbavené slupky. Kvasila tak pouze čistá dužina. To bude asi důvod proč je pálenka přes vysoké % alkoholu opravdu jemná a pitelná.

  • Lahev: Obal krásně souzní s obsahem. Lahev je kameninová ručně vytvořená. Každá je originál. Některé lahve mají speciálního "panáka", který na 1 straně není glazován, pálenka se tak "vsáhne" a panáček pak voní i bez pálenky.


Historie

Vznik Moonshine je přímo spojený se zdaněním alkoholu. Amerika byla jednou z prvních zemí, která alkohol zdanila. Jak už to tak bývá, zdanění vedlo ke vzniku ilegálního trhu.

Původně byl Moonshine americký hovorový výraz pro ilegálně produkovaný alkohol s vysokým obsahem alkoholu. Jak název napovídá, Moonshine vznikal v noci, při svitu měsíce. 

V USA se typicky jednalo o obilný či kukuřičný destilát nevalné kvality. Prostě o samohonku, do které se často dalo cokoliv, co dokázalo vykvasilo. Destilát obvykle putoval z kotle přímo do lahve (obvykle kameninové) a pak rovnou ke konzumentovi.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ovocné destiláty
Obsah alkoholu (%): 63
Obsah balení (l): 0,5
Region: Ústecký kraj
Položka byla vyprodána…

The Moonshiner

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

chramce_cover

Zámecké sady Chrámce jsou rodinnou firmou hospodařící na přibližně 100 ha sadů v chráněné krajinné oblasti České středohoří. Stepní oblast této části krajiny je přesně to, co ovoce potřebuje k dozrání v dokonalou vůni a chuť.

Hrušky, třešně, višně, meruňky, švestky, vinná réva, mirabelky a jablka se sklízejí v nejvyšším stupni zralosti a díky postupnému dozrávání můžeme nabízet odrůdové pálenky. Vedení kvasu z odpeckovaného ovoce, či moštů, je stejně důležité, jako šetrná destilace v měděných kotlích. Topení ovocným dřevem je předpokladem k výsledku, který je zcela nezaměnitelný pro jemnost, chuť a vůni ovocného destilátu. Zámecké sady destilují pouze ze svého ovoce. Jde proto vždy o omezené série.

Na etiketách je uveden rok výroby, ale i číslo lahve a podpis toho, kdo destilát v ovocném lihovaru vypálil.
Pálenky a veškerá naše další produkce mají certifikaci BIO.