Tosh Višňovica 46% 0,5l

449 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Čistý ovocný destilát. Ovoce pochází z Popic. Jemný destilát, který potěší všechny milovníky ovocných destilátů, kteří dají přednost kvalitě a poctivé domácí výrobě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Višňōvica 46%

Višně Fanal, ze kterých je višňōvica destilována, je původní německá odrůda. Ovšem samotné višně vyrostli v Popicích.

TŌSH nic se nenechalo náhodě. Ušlechtilé kvasinky se postarali o dokonalé prokvašení a pomalá destilace o přenos chutí a aromatu višní. Výsledkem je velmi jemný destilát pro slavnostní posezení nebo jenom tak pro lepší náladu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ovocné destiláty
Obsah alkoholu (%): 46
Obsah balení (l): 0,5
Region: Olomoucký kraj
Odrůda višní:: Fanal
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

cover_smallTŌSH je červen 2018 a v srdci Hané – v Těšeticích blízko Olomouce vyrůstá lihovar. Tedy on už tu stál od konce 16. století, kdy ho nechal vybudovat opat olomouckého Klášterního Hradiska – Jiří Pavorin z Pavorinu…
TŌSH on vlastně vzniká podruhé.

TŌSH výroba se zaměřuje na suroviny z obilí z úrodné Hané. Roste všude okolo lihovaru. TŌSH pěkně od začátku, od zrníčka. Pomele se, odrmutuje, vykvasí a vydestiluje se voňavý destilát. Možná vás to překvapí, ale nejen ovoce, ale pšenice, žito a ječmen mají svoji vlastní intenzivní chuť. TŌSH, ona třeba žitná byla vždycky oblíbeným pitím.

TŌSH není to jen z naší hlavy. Navazujeme na tradici první české whisky – značky King Barley, vyráběné přímo tady u nás v pálenici od roku 1973. Všechno vybavení je původní. Od kvasných kádí, destilačního zařízeni, až po dubové sudy. První šarže King Barley whisky je od léta 2017 v bečkách.

TŌSH to by lihovar nebyl na Hané, kdyby nepálil i naše oblíbené ovocné destiláty -ŌVICE.