Ullersdorf Višňovice 52% 0,5l

449 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Višně si přejí dozrát, poležet ve sklepeních historického mlýn a skončit v destilační komoře Ullersdorf.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Višňovice 52% 0,5l

Višňovice je jeden z vůbec nejjemnějších ovocných destilátů. Višňovice Ullersdorf je vyráběna kvašením a citlivou destilací přezrálých višní z jihovýchodních svahů Nízkého Jeseníku. Má velmi jemné aroma s výraznou peckovou dochutí. K dosažení dobré višňovice je třeba zajistit zralé ovoce a především nízkou teplotu pro kvašení, což je v červenci, kdy višně dozrávají náročná podmínka.

Díky chladným prostorám historického mlýna, kde Ullersdorf sídlí, a kde je stabilní teplota kolem 15 °C je tento višňový destilát nejvyšší kvality.

Višně nebo třešně?

Višňovice často porovnávána s třešňovicí. Višňový destilát má jemnější vůni a buket a nenajdeme u něj pro třešňovici typickou mírnou tříslovinu. Z višní se pálí méně a višňovice v baru je tedy o něco vzácnější než třešňovice. Kdo chce zapůsobit pořídí si destiláty z višní a třešní a může směle porovnávat.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ovocné destiláty
Obsah alkoholu (%): 52
Obsah balení (l): 0,5
Region: Olomoucký kraj
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
LV Avatar autora | 30.5.2019
V mých rodných končinách, v hlubokých hvozdech mezi Jevíčkem a Moravskou Třebovou, je višňovice velkou vzácností. Zde vládnou hlavně jabka, semtam mirabelky, černý bez, občas hrušky, ale to už musí být. Švestek je málo, častou jsou to staré nemocné stromy a plodí jen ob rok. Alespoň v naší osadě to tak je. Kromě pěstitelské pálenice v Biskupicích u Jevíčka i jiných, novějších pálenic a kostelů v okolí, se taky pálí téměř v každém baráku a na kvalitě koštů je to znát. Tím pádem je tahle višňová kořalka skutečně vynikající, má skvělou chuť po višních, hrdlem lehce sklouzne a v útrobách pěkně hřeje. Po frťanu téměř chce vykřiknout: "Budu ťa pít, co budu žít ... "

ullersdorf

Likérka a destilerie Ullersdorf je lokálním patriotem. V produkci se zaměřují na produkci, pro kterou mají v Podesní ideální podmínky.

Velké jméno si udělali pálenkou z Jeřabin, která byla v Jesenikých luzích a hájích vždy doma. Klasikou jsou destiláty ze švestek a jablek. Pro jazyky vybíravých pijáků je k dispozici jemnější chuť pálenek odleželých v dubových sudech. Mimo produkci ovocných destilátů se v Ullersdorfu vrhli na rozvoj likérnictví v ČR. V naší nabídce můžete ochutnat jejich hutnou, temnou Ořechovku nebo sladký kláštěrní likér Schönberg.

Ullersdorf pálí své likéry i destiláty v prostorách tzv. Maršíkovského mlýna u Velkých Losin. Jedná se o jeden z nejstarších mlýnů v Podesní. První zmínky o něm se vážou k roku 1584. Srdcem výroby jsou kamenné sklepy tohoto více jak 400 let starého mlýna. Ochutnáváte tak nejen budoucí legendu, ale zároveň i kus historie.