Tōsh TWIN 1st 46% 0,2l

299 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Není to jen tak ledajaká pivní pálenka. Pro TWIN bylo použito pivo Režná Bára – žitná IPA z produkce pivovaru Chomout z Olomouce. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pivní pálenka TWIN 1st 46% 

Ovocná, svěží a hladká chuť, která se zachovala díky velmi pomalé destilaci. Ideální k degustaci je pokojová teplota, při které se krásně rozvinou všechny aromatické látky.

TŌSH, když se potkáte v pivovaru po pár pivech přijdou nápady...Co takhle to pivo vypálit?

Pivní pálenka je u nás většinou destilovaná z českého Ležáku. V lihovaru TŌSH si však nemyslí, že jde o nejlepší základ. První pivní kolaborace - TWIN se destiluje jenom z vybraných, vysoce aromatických pivních speciálů. Pro vynikající výrobek je prostě třeba vynikající základ.

TŌSH se vybrala Režná Bára – vítěz kategorie IPA na Jarní ceně českých sládků a vítěz Regionální potraviny Olomouckého kraje z produkce pivovaru Chomout z Olomouce. Toto krásné pivo se pomalu a pečlivě zkoncentrovalo do několika doušků. TŌSH něco takového jste ještě neochutnali!

Při velmi pomalé destilaci se pečlivě oddělí srdce destilátu. To pak pár měsíců odpočívá. Větší část v nerezových nádobách a tu menší v čerstvě vypáleném dubovém sudu. Pro zachování všech chutí, aromat a textury původního piva se destilát nevymrazuje a nefiltruje. Může tak při nižší teplotě nebo přidání vody dojít k mírnému zákalu, tzv. “louche”, který známe z konzumace absintu. TŌSH to není nic špatného.

Připravte se na velmi ovocnou, svěží, hladkou, mnohovrstevnatou a osvěžující chuť.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pivní pálenky
Obsah alkoholu (%): 46
Obsah balení (l): 0,2
Region: Olomoucký kraj
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

cover_smallTŌSH je červen 2018 a srdci Hané – v Těšeticích blízko Olomouce vyrůstá lihovar. Tedy on už tu stál od konce 16. století, kdy ho nechal vybudovat opat olomouckého Klášterního Hradiska – Jiří Pavorin z Pavorinu…
TŌSH on vlastně vzniká podruhé.

TŌSH výroba se zaměřujeme na suroviny z obilí z úrodné Hané. Roste všude okolo lihovaru. TŌSH pěkně od začátku, od zrníčka. Pomele se, odrmutuje, vykvasí a vydestiluje se voňavý destilát. Možná vás to překvapí, ale nejen ovoce, ale pšenice, žito a ječmen mají svoji vlastní intenzivní chuť. TŌSH, ona třeba žitná byla vždycky oblíbeným pitím.

TŌSH není to jen z naší hlavy. Navazujeme na tradici první české whisky – značky King Barley, vyráběné přímo tady u nás v pálenici od roku 1973. Všechno vybavení je původní. Od kvasných kádí, destilačního zařízeni, až po dubové sudy. První šarže King Barley whisky je od léta 2017 v bečkách.

TŌSH to by lihovar nebyl na Hané, kdyby nepálil i naše oblíbené ovocné destiláty -ŌVICE.