Tosh TWIN 1st ze sudu 46% 0,2l

349 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Není to jen tak ledajaká pivní pálenka. Pro TWIN bylo použito pivo Režná Bára – žitná IPA z produkce pivovaru Chomout z Olomouce. Po vypálení si ještě tato edice lehla do soudku a tak vznikla barrel aged pivovice.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pivní pálenka TWIN 1st ze sudu 46% 

Pivní pálenka je většinou destilovaná z českého Ležáku. V lihovaru TŌSH si však nemyslí, že jde o nejlepší základ. První pivní kolaborace - TWIN se destiluje z vysoce aromatického pivního speciálu Režná Bára. Po destilaci zraje v menším 100 litrovém sudu z moravského dubu. Jedná se o první plnění sudu z bednářství Fryzelka. Zraní probíhá 6 měsíců.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Pivní pálenky
Obsah alkoholu (%): 46
Obsah balení (l): 0,2
Region: Olomoucký kraj
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

cover_smallTŌSH je červen 2018 a v srdci Hané – v Těšeticích blízko Olomouce vyrůstá lihovar. Tedy on už tu stál od konce 16. století, kdy ho nechal vybudovat opat olomouckého Klášterního Hradiska – Jiří Pavorin z Pavorinu…
TŌSH on vlastně vzniká podruhé.

TŌSH výroba se zaměřuje na suroviny z obilí z úrodné Hané. Roste všude okolo lihovaru. TŌSH pěkně od začátku, od zrníčka. Pomele se, odrmutuje, vykvasí a vydestiluje se voňavý destilát. Možná vás to překvapí, ale nejen ovoce, ale pšenice, žito a ječmen mají svoji vlastní intenzivní chuť. TŌSH, ona třeba žitná byla vždycky oblíbeným pitím.

TŌSH není to jen z naší hlavy. Navazujeme na tradici první české whisky – značky King Barley, vyráběné přímo tady u nás v pálenici od roku 1973. Všechno vybavení je původní. Od kvasných kádí, destilačního zařízeni, až po dubové sudy. První šarže King Barley whisky je od léta 2017 v bečkách.

TŌSH to by lihovar nebyl na Hané, kdyby nepálil i naše oblíbené ovocné destiláty -ŌVICE.