Radlík Blumový destilát 45%

449 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Blumy se v českých palírnách nedestilují příliš často. Proč? Nevíme. Jejich chuť je totiž jedinečná. Připomíná lesní ovoce s tóny švestek. Je potřeba dodávat víc? Rozhodně ne. Je potřeba to vyzkoušet!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Blumový destilát 45%

Slivoň bluma je pravděpodobně křížencem klasické slivoně trnky a slivoně myrobalán pocházející z Asie. Planá forma blumy není známa.

Blumy mají aromatické plody s měkkou dužinou a velkou peckou. Kvas pro destilaci se používá bez pecek. Ty by totiž v chuti dominovali nad svěžími tóny květů a lesního ovoce.

Netradiční pálenka. Netradiční chuť, do které se zamilujete.

Doplňkové parametry

Kategorie: Slivovice
Obsah alkoholu (%): 45
Obsah balení (l): 0,5
Region: Středočeský kraj
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

_MDR2341 (kopie)

V roce 1998 vznikla jedna z prvních pěstitelských pálenic ve Středočeském kraji. Pěkně poctivě na dvoukotlové měděné aparatuře tu dodnes destilují pro pěstitele ze širokého okolí.

Mimo pěstitelského pálení produkují vlastní destiláty v režimu malého rukodělného lihovaru. Zdejší ovocné pálenky se palí v malých šaržích. O to větší mají ohlas - stěny pálenice zdobí řada diplomů a ocenění z regionálních, republikových i mezinárodních koštů. "Nestíháme vymalovat, tak zdi tapetujeme takhle," vtipkuje Kamil Kutina u tradičních měděných kotlů, kde bublá malinovice.

Nejvíc úspěchů má palírna s vínovicí. Její v dubovém sudu odleželá varianta se dokonce prosadila i s Calvadosem a Bezinkovým destilátem ve světové konkurenci s San Franciscu 2018, kde si všechny zmíněné destiláty odnesly stříbrné medaile.