Family Reserve 46,9% 0,7l

7 490 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

20letá slivovice špičkové kvality. Pro opravdu výjimečné příležitosti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Family Reserve

V roce 1994, v rámci oslav 100. výročí založení společnosti R. JELÍNEK, a současně v letech její privatizace, vznikl ojedinělý projekt slivovice Family Reserve. Netradiční postup dlouhého staření v dubových sudech jí měl zajistit specifickou chuť i vůni, a proto byly pod dohledem vrchního destilatéra smíchány vybrané jednoodrůdové destiláty a uloženy ke zrání do silně vypálených sudů z evropského zimního dubu o objemu 300 litrů. Z dnešního pohledu velmi prozíravý tah, protože staření v sudech z různých druhů dřeva je dnes nejvýraznější trend v produkci destilátů.

Po dvaceti letech se z několika sudů stočila výjimečná slivovice. Vždy v sudové síle. Vzniklo několik limitovaných sérií s různou stupňovitostí alkoholu. Aktuálně máte možnost ochutnat Family Reserve 46,9 %. Vyznačuje se tmavou, až jantarovou barvou, silně dřevitou vůní, ve které můžeme cítit vanilku, dřevo, závan kůže. Chuť je švestková, ne však typicky slivovicová, se silným a hřejivým dozvukem se suchostí dřeva připomínající spíše koňak.

Destilát uložený ke zrání na tak dlouhou dobu vyžaduje samozřejmě i speciální balení. Láhev kombinuje sklo s prvky původní suroviny, tedy švestky. Švestková je podstava a uzávěr. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Slivovice, Zlínský kraj, Slivovice s peckou, Sudové slivovice s peckou, "Blendované" slivovice s peckou
Kvašeno a destilováno: S peckou
Obsah alkoholu (%): 46,9
Obsah balení (l): 0,7
Region: Zlínský kraj
Doba zrání: 20 let
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

vizovicka_cover

Vizovická Slivovice, to jsou ročníkové odrůdové destiláty R. Jelínek. Jde o prémiovou řadu destilátů z dílny našeho největšího ovocného lihovaru.
Od roku 2003 firma navázala na sadařskou tradici předchůdců a opět začali využívat ideálních podmínek pro pěstování švestkových stromů. Po pěti letech se sklidila první úrodu vizovických švestek a započala novou tradici – výrobu ročníkové odrůdové Vizovické slivovice.