Vizovická slivovice 2010 Stanley z dubového sudu 50% 0,5l

2 999 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Notně limitovaná slivovice stočená u příležitosti otevření Muzea Slivovice. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vizovická slivovice 2010 Stanley z dubového sudu 50% 0,5l

Tato Vizovická Slivovice pochází z roku 2010. Jde o odrůdu Stanley, tedy stejnou odrůdu, která se naplnila do klasické Vizovické a nechala se zrát na švestkách.
 
V tomto případě se naplnilo i několik sudů. V tomto případě jde o sud po GOLDCOCK whisky (ještě konkrétněji tu zrál GOLDCOCK řočník 1999 ještě z Dolan). Sud už měl něco za sebou a posloužil jako nehermeticky uzavřená zrací nádoba. Když se v červnu 2020 oficiálně otvíralo Muzeum Slivovice, chtěli si v R.Jelínek udělat radost něčím specifickým. Oko padlo na tento sud a rozhodnutí bylo na světě. Sud se stočil do lahví (267 ks).
 
Slivovice je stále krásně ovocná, sudem však hodně dozrálá. K pořízení pouze pár posledních lahví v Muzeu Slivovice a 5ks u nás.

Doplňkové parametry

Kategorie: Slivovice, Slivovice s peckou, Odrůdové slivovice s peckou, Sudové slivovice s peckou
Kvašeno a destilováno: S peckou
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

vizovicka_cover

Vizovická Slivovice, to jsou ročníkové odrůdové destiláty R. Jelínek. Jde o prémiovou řadu destilátů z dílny našeho největšího ovocného lihovaru.
Od roku 2003 firma navázala na sadařskou tradici předchůdců a opět začali využívat ideálních podmínek pro pěstování švestkových stromů. Po pěti letech se sklidila první úrodu vizovických švestek a započala novou tradici – výrobu ročníkové odrůdové Vizovické slivovice.