Višňōvica 46% 0,5l

Novinka Limitka
450 Kč
Skladem (> 5 ks)

Čistý ovocný destilát. Ovoce pochází z Popic. Jemný destilát, který potěší všechny milovníky ovocných destilátů, kteří dají přednost kvalitě a poctivé domácí výrobě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Višňōvica 46%

Višně Fanal, ze kterých je višňōvica destilována, je původní německá odrůda. Ovšem samotné višně vyrostli v Popicích.

TŌSH nic se nenechalo náhodě. Ušlechtilé kvasinky se postarali o dokonalé prokvašení a pomalá destilace o přenos chutí a aromatu višní. Výsledkem je velmi jemný destilát pro slavnostní posezení nebo jenom tak pro lepší náladu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Třešňovice / Višňovice
Obsah alkoholu (%): 46
Obsah balení (l): 0,5
Odrůda višní:: Fanal

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

kotelTŌSH je červen 2018 a srdci Hané – v Těšeticích blízko Olomoucevyrůstá lihovar. Tedy on už tu stál od konce 16. století, kdy ho nechal vybudovat opat olomouckého Klášterního Hradiska – Jiří Pavorin z Pavorinu…TŌSH on vlastně vzniká podruhé.

Ve výrobě se zaměřujeme na suroviny z obilí z úrodné Hané. Roste všude okolo lihovaru. TŌSH pěkně od začátku, od zrníčka. Pomele se, odrmutuje, vykvasí a vydestiluje se voňavý destilát. Možná vás překvapí, že nejenom ovoce, ale pšenice, žito a ječmen mají svoji vlastni chuť. TŌSH, ona třeba žitná byla vždycky oblíbeným pitím.

TŌSH není to jen z naší hlavy. Navazujeme na tradici první české whisky – značky King Barley, vyráběné přímo tady u nás v pálenici od roku 1973. Všechno vybavení je původní. Od kvasných kádí, destilačního zařízeni, až po dubové sudy. A TŌSH naše první nová šarže už je v bečkách.

TŌSH to by lihovar nebyl na Hané, kdyby nepálil i naše oblíbené ovocné destiláty -ŌVICE.