Višňovice 52% 0,5l

Neohodnoceno
450 Kč
Skladem (> 5 ks)

Višně si přejí dozrát, poležet ve sklepeních historického mlýn a skončit v destilační komoře Ullersdorf.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Višňovice 52% 0,5l

Višňovice je jeden z vůbec nejjemnějších ovocných destilátů. Višňovice Ullersdorf je vyráběna kvašením a citlivou destilací přezrálých višní z jihovýchodních svahů Nízkého Jeseníku. Má velmi jemné aroma s výraznou peckovou dochutí. K dosažení dobré višňovice je třeba zajistit zralé ovoce a především nízkou teplotu pro kvašení, což je v červenci, kdy višně dozrávají náročná podmínka.

Díky chladným prostorám historického mlýna, kde Ullersdorf sídlí, a kde je stabilní teplota kolem 15 °C je tento višňový destilát nejvyšší kvality.

Višně nebo třešně?

Višňovice často porovnávána s třešňovicí. Višňový destilát má jemnější vůni a buket a nenajdeme u něj pro třešňovici typickou mírnou tříslovinu. Z višní se pálí méně a višňovice v baru je tedy o něco vzácnější než třešňovice. Kdo chce zapůsobit pořídí si destiláty z višní a třešní a může směle porovnávat.

ullersdorf

Likérka a destilerie Ullersdorf je lokálním patriotem. V produkci se zaměřují na produkci, pro kterou mají v Podesní ideální podmínky.

Velké jméno si udělal pálenka z Jeřabin, která byla v Jesenikých luzích a hájích vždy doma. Klasikou jsou destiláty ze švestek a jablek. Pro jazyky vybíravých pijáků je k dispozici jemnější chuť pálenek odleželých v dubových sudech. Mimo produkci ovodných destilátů se v Ullersdorfu vrhli na rozvoj likérnictví v ČR. V naší nabídce můžete ochutnat hutnou, dokonalou Ořechovku nebo sladký kláštěrní likér Schönberg.

Ullersdorf pálí své likéry i destiláty v prostorách tzv. Maršíkovského mlýna u Velkých Losin. Jedná se o jeden z nejstarších mlýnů v Podesní. První zmínky o něm se vážou k roku 1584. Srdcem výroby jsou kamenné sklepy tohoto více jak 400 let starého mlýna. Ochutnáváte tak nejen budoucí legendu, ale zároveň i kus historie.