Tosh Hroznovica 46% 0,5l

499 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Jedinečný ovocný destilát, který vás překvapí svou vůní a svěží jemnou chutí. Ochutnejte a přeneste se na bio vinice ve Starovicích.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hroznōvica 46%

Ušlechtilá pálenka vypálená z hroznů odrůdy Muškát moravský. Hrozny vyzráli na vinicích ve Starovicích v biovinařství Vrátil. Hrozny se kvasili celé i s jadérky, následně prošli velmi opatrnou destilací.

Oddělili jsme srdce destilátu, tím jsme probudili a uchovali énantové aroma (to se vyskytuje jen a pouze u tohoto druhu destilátu díky oleji z jadérek hroznů)…a tak vznikla Hroznovica.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vínovice
Obsah alkoholu (%): 46
Obsah balení (l): 0,5
Region: Olomoucký kraj
Položka byla vyprodána…
5
2x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 7.2.2022
Nad očekávání výborná.
5
Avatar autora | 14.7.2020
výtečná silná prostě nej
4
Avatar autora | 1.4.2020
Lepší průměr

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

cover_smallTŌSH je červen 2018 a v srdci Hané – v Těšeticích blízko Olomouce vyrůstá lihovar. Tedy on už tu stál od konce 16. století, kdy ho nechal vybudovat opat olomouckého Klášterního Hradiska – Jiří Pavorin z Pavorinu…
TŌSH on vlastně vzniká podruhé.

TŌSH výroba se zaměřuje na suroviny z obilí z úrodné Hané. Roste všude okolo lihovaru. TŌSH pěkně od začátku, od zrníčka. Pomele se, odrmutuje, vykvasí a vydestiluje se voňavý destilát. Možná vás to překvapí, ale nejen ovoce, ale pšenice, žito a ječmen mají svoji vlastní intenzivní chuť. TŌSH, ona třeba žitná byla vždycky oblíbeným pitím.

TŌSH není to jen z naší hlavy. Navazujeme na tradici první české whisky – značky King Barley, vyráběné přímo tady u nás v pálenici od roku 1973. Všechno vybavení je původní. Od kvasných kádí, destilačního zařízeni, až po dubové sudy. První šarže King Barley whisky je od léta 2017 v bečkách.

TŌSH to by lihovar nebyl na Hané, kdyby nepálil i naše oblíbené ovocné destiláty -ŌVICE.