Krajina, stromy, hospodaření a řemeslo. Palírna Dlabka.

Palírna Dlabka je místo, kde se cíle nevytyčují na rok nebo na dva. Ani komunistická pětiletka nedává dostatečný horizont. Tady se od nuly buduje udržitelné, generační hospodářství. A protože takové hospodářství je komplexní záležitost, roste postupně a po malých krůčcích. Co všechno obnáší a jak roste, to se dozvíte v našem rozhovoru.

Ondro, kde se vzala Dlabka?

S manželkou jsme žili kousek za Prahou a každý den dojížděli do Prahy za prací. Chtěli jsme si přikoupit pozemek a vysadit sad, ale to bylo tak blízko Prahy nereálné. Navíc pražský život, spěch, stres a davy nás taky nijak zvlášť nebavil. Oba pocházíme vlastně „z hor“. Rodiče jsou ze Semil. Žena pochází z Liberce. Rozhodli jsme se pro zásadní změnu a začali hledat místo pro naše hospodářství.

V roce 2017 jsme ho našli ve Svijanském Újezdu. Uhranulo nám. Výhled na Trosky, Ještěd a Drábské světničky. Sady. Prostě ráj.

blogdl1

Čili stavebně na „zelené louce“, ale základ sadů už tu byl?

Přesně tak. Palírnu se nám s týmem šikovných architektů podařilo z jedné strany vlastně zapustit do krajiny. I tím dáváme jasně najevo, že jsme jen součástí většího celku. Projevuje se to i v našem přístupu k hospodářství. Nechceme přírodu znásilňovat pro nejvyšší výnos. Aktuálně obhospodařujeme 5ha sadů. Z části jde o původní jablečný sad. Některé části potřebovali obnovu. V těch vysazujeme hlavně původní odrůdy. Doplňují je anglické a francouzské ciderové odrůdy. Jde převážně o vysokokmeny, které začnou plodit třeba až za deset let. Výhodou je, že tyhle stromy budou vesele plodit ještě dlouho po nás. Pálit z nich budou naše děti, a třeba i vnoučata :-).

Proč volíš takové odrůdy a jaké stromy aktuálně v sadu máte?

Většina stromů jsou jabloně. Dál máme hrušně, švestky a meruňky. Naše odrůdová skladba je dána výše popsaným. Chceme hlavně původní odrůdy, kterým se bude v naší krajině přirozeně dařit. Neplodí sice nejvíc a rozhodně ani nejrychleji. Mají však několik zásadních výhod. Jednak, jak už jsem říkal, jsou dlouhověké. Druhak je možné je obhospodařit čistě bez chemie. A hlavně mají daleko intenzivnější vůně a chuť než běžně v obchodech dostupné druhy. 

Bez chemie čili BIO hospodářství?

Asi se to tak dá říct. My se jednoduše vracíme ke kořenům sadařství a palírnictví. Používáme samozřejmě modernější technologie než naši předci :-). Ale jinak je to stejné. Velkou část vlastně necháváme na přírodě.

Jak to myslíš?

Jednoduše. Hospodářství není jen o stromech. Okolí pečuje o stromy a stromy zas pečují o okolí. Máme svoje včely, které se nám starají o kvalitní opylení sadů. Chováme prasata, která spořádají výlisky z moštování. Zároveň je pouštíme i do meziřadí v sadech, kde spolu s kočkami pomáhají regulovat množství hlodavců. Sežerou popadaná, červavá jablka a sady kvalitně pohnojí.

blogdl

Cirkulární ekonomika v praxi.

Přesně tak. Snažíme se být, co nejvíce soběstační. V sadech máme trvalý travní porost, sekáme jen jednou ročně. I díky tomu lépe zadržujeme vodu. Vodu svádíme z výroby i ze střech do vybudované retenční nádrže. V létě vidíš, jak se tu slétají ptáci, včely i hmyz napít… Žije to tu. A o to nám jde. Je to úžasný pohled.

Co všechno potom s ovocem děláte?

Konzervujeme jeho boží chutě. Fungujeme, jako pěstitelská palírna, kam si okolní pěstitelé přivezou ovoce a my jim ho buď vypálíme nebo vylistujeme mošt.

To samé platí i pro naše hospodářství. Děláme mošty a hlavně destiláty. Aktuálně máme v nabídce hruškovici, jablkovici a pálenku z černého rybízu. Mimo to ještě dva giny a portál. To je taková specialita. Pohled do budoucna. Jde o krátkou dobu v sudu zrající sladový destilát. Za pár let bychom se měli dočkat naší whisky. Teď těžko říci, kdy přesně to bude. Pro whisky jsou minimum 3 roky. Otázka je, zda už v tu dobu bude zralá na cestu k zákazníkům nebo bude chtít ještě poležet.Jak jsem říkal už dřív. Tohle podnikání není o rychlosti. Je potřeba trpělivost a pokora.


Jelikož je Palírna Dlabka hodně v začátcích, jejich produkce jsou vlasně takové mikro šarže. Maximem jsou nižší stovky lahví. Ochutnejte lásku k přírodě, nadšení a řemeslo.

lihovarek-banner_1

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení