King Barley Whisky

web-page_whisky_evolution_comp

King Barley, to byla první československá whisky.

Po dlouhé pauze a mnoha změnách se další várka whisky v Těšeticích destilovala v létě 2017. Původní receptura, stejné suroviny, historicky popsané rmutovací a destilační postupy, zrenovované původní sudy a výsledkem je po třech letech whisky King Barley, který rychle zmizel z trhu.

První láhve mladé whisky z palírny byly obnovením tradice nejstarší československé whisky, ukázkou směru dalšího vývoje a zároveň jako začátek dlouhé cesty, na jejímž konci má být whisky světových parametrů.

Šarže 2020 – Sladový destilát, základy pro obě whisky (Virgin, Marsala) se destilovaly ze stejné, nakuřované sladiny, odkvašené podle původní receptury pekařskými kvasnicemi. Destilát zrál v původních dubových sudech o objemu 280 a 290 litrů, které v TŌSHi před naplněním na místě kompletně repasovaly a znovu vypálily.

TŌSH na whisky a na zdraví!

2 položek celkem
marsala
2 490 Kč

Obnovení tradice nejstarší československé whisky. Ukázka směru dalšího vývoje. Začátek dlouhé cesty, jejímž cílem je česká whisky světových parametrů.

2072
virgin
2 490 Kč

První láhve mladé whisky bere palírnajako obnovení tradice nejstarší československé whisky, ukázku směru dalšího vývoje a zároveň jako začátek dlouhé cesty dokazující, že u nás...

2073

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem