O nás

o-nas1

Lihovárek je naše odpověď na přehršel whisky, rumů i vodek, které válcují náš trh destilátů. Ryze české, řemeslné pálenky se prosazují jen velmi obtížně. Rozhodli jsme se, že vytvoříme místo, kde svou pálenku či likér najde každý.

 

Stodolní hrůza / múza 

Prvně nás myšlenka na Lihovárek napadla při tahu Stodolní ulicí. Říká se "žádná dobrá historka nezačíná slovy pili jsme čaj," my si myslíme, že tak nezačíná ani žádný dobrý byznys plán (snad s vyjímkou prodeje čaje).

Tehdy při tahu Stodolní jsme se u panáku zhrozili nad tím, že v Ostravě (!!!) mají v každém baru několik druhů whisky, několik rumů, ale pálenku mají jednu maximálně dvě. Přitom jsme byli v Ostravě. WTF! Jak je možné, že tady nemají tři slivovice, hrušku a meruňku?

Naivně jsme si mysleli, že malých lihovarů je mrak. Není tomu tak. Těch opravdu dobrých jsou menší desítky, ale i to je dost. Intenzivně jsme se nad tím zamýšleli a ráno se při snídani, u které jsme symbolicky potkali Martina Žufánka, rozhodli že když se prosal on my k tomu zkusíme pomoci dalším.

 

Evangelizace ovocných destilátů

Náš plán je poměrně jednoduchý.

  1. Začneme e-shopem, kde budeme prodávat to nejlepší, co kde ochutnáme. Naučíme se procesy. Získáme první příznivce a kontatky.
  2. Otevřeme obchod - galerii, kde budeme ukazovat umění českých destilatérů a rozlévat ovocné destiláty. Také je třeba zmínit, v čem tkví největší nedostatek ovocných pálenek. Nemíchají se do koktejlů. Tohle musíme změnit. Pokud se v tomto ohledu nezmění myšlení barmanů, nezmění se ani situace českých lihovarů. Ustrnou a to by byla věčná škoda, protože jsou to všechno hrozně šikovní nadšenci.
  3. Staneme se paliči. Přerod z kaliče v paliče by nemusel být tak složitý...jde jen o jedno písmeno a nějaké ty znalosti :-) 

Přejděte s námi na ovocnou víru

Zapomeňte na kazatele Johnyho, Jacka a Irské či Japonské pastory. Nepijte mešní cuktrovou třtinu nebo obilí. Sami si odpovězte na otázku, která definuje víru v dobré pití. Co byste snědli raději:

  • Cukrovou třtinu, klas obilí, kukuřici?
  • Nebo raději švestku, malinu, meruňku, hrušku nebo jablko?

 

A co byste raději vypili? Konec kázání.

Začněte vybírat.

Kuba & Zdeněk

o-nas

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení