Basil Smash Box (Garage 22 x Lihovárek)

Kuba doporučuje Limitka
Značka: Lihovarek.cz
749 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
18.6.2024

Tenhle box je věc, o které jsme přemýšleli dlouho. Víc něž 3 roky. Čekali jsme až firma MYCO dokáže zpracovat své obaly do produkčního rozsahu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Basil Smash Box

Chtěli jsme udělat produkt, který bude ekologický a zároveň funkční. Povedlo se to. Přepravní krabice, ve které vám gin dorazí je vystlaná výplní, která doslova dorostla přímo na lahev. Jedná se o mycelium od české firmy MYCO. Obal je ekologický a zároveň lahev dokonale chrání. Tím ovšem jeho funkce nekončí.

grow

Co je mycelium od MYCO?

Typické využití mycelia je jako náhrada za pěnový polystyren. Má podobnou strukturu a lze jej tvarovat. Výsledný materiál je zároveň pevný i pružný. A hlavně je biodegradabilní. Zatímco v suchém (vnitřním) prostředí je materiál stálý a vydrží v nezměněné podobě roky, při vystavení biologickému tlaku (vlhkost, bakterie) se začne velmi brzo rozkládat. Ačkoliv je možné odolnost zvýšit například dodatečnou povrchovou úpravou, je hlavním cílem uplatňovat mycelium tam, kde je snadná rozložitelnost chtěná (jednorázové produkty - typicky obaly).

 

Ve spodní části jsou ukryta semínka bazalky. Nejsou jen pod víčkem jak můžete vidět na fotce. Nechali jsme je zarůst myceliem. A jelikož je mycelium zásadité a plné dusíku, poslouží vám jako ideální hnojivo pro vaši bazalku. Spodek jednoduše podrťte s hlínou do květináče, zalijte vodou a vyčkejte než vám vyroste druhá klíčová složka do vašeho drinku.

Recept na Basil Smash

Potřebujete:

  • 5 cl - GIN 22 (lahev vám vydá na 10 špičkových drinků)
  • 2,5 cl citronové šťávy
  • 1-1,5 cl cukrového sirupu
  • 10 lístků bazalky (vyroste vám jí dost tak nemusíte šetřit)

Lístky bazalky musíme v šejkru narušit (ideálně tloučkem). Přidáme gin, citronovou šťávu, cukrový sirup a led. Je potřeba opravdu intenzivně promíchat. Pak už stačí servírovat do sklenice (můžete na pár kostek ledu). Nakonec ozdobte lístkem bazalky. 

Vzniklo jen 500 kusů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Dárky pro muže
Obsah alkoholu (%): 42
Obsah balení (l): 0,5
Chuťový profil ginu: Jalovec
Region: Praha
Balení obsahuje: 1x Gin22, Obal a hnojivo z mycelia, semínky bazalky.

Představení

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Nevyplňujte toto pole:
Avatar autora Basil Smash Box (kvalita balení) 13.12.2023 11:21
Dobrý den. Malé vyjádření k výše uvedenému zboží. Super nápad a originální netradiční provedení, ale .... ... tento výrobek asi není vhodný pro zásilkovou službu, spíše bych příště (jestli nějaké bude) volil osobní odběr přímo v obchodě s možností okamžité kontroly. Co se stalo? Objednal jsem si dvě balení (jako dárek). Zboží bylo doručeno, což je OK. Po rozbalení jsem zjistil, že "výstelka" lahve nebyla v celistvém stavu, ale že byla rozpadlá na několik kusů (horní i spodní díl) a to tak, že se nedala vyjmout vcelku. Takže efekt dárku "nula". Vůbec nebyla v tak pevném a bezvadném stavu, jako na instruktážním videu. V jednom případě jsem myslel, že bylo opomenuto vložení semínek bazalky, protože pod "zátkou" nebyly. Po bližším ohledání jsem zjistil, že jsou semínka rozházeny po celé krabici, takže efekt dárku zase "nula". Nedokážu posoudit jestli stav výstelky byl již při vložení do krabice špatný, nebo jestli je to vina Zásilkovny. Uznejte, že tato sranda za sedm stovek by mohla něco vydržet, když už na videu s tím bylo házeno. Chuť ginu zatím nemohu posoudit, doposud jsem ho neochutnal. S pozdravem, Michal Š.
Odpovědět
K Avatar autora Přepravní obal 19.12.2023 14:20
Dobrý den, mycelium je především výplňový materiál. V momentě, kdy se s ním hází, může dojít ke jeho porušení. Celá idea tohoto produktu je v kombinaci ekologický přepravní obal a dárkový předmět. Chápu, že v momentě kdy je mycelium rozsypáno jak popisujete, je dárkové využití limitované. To nás velmi mrzí. Každopádně jako eko-přepravní obal zafungoval box dobře. Hlavně, že přežil gin, o kterém to celé je a který je skvělý. Věřím, že při jeho popíjení si spravíte chuť po nešťastném zážitku z přepravy. Kuba