Radlík Hruškovice Williams 43% 0,5l

799 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
29.5.2024

Mezi destiláty z hrušek v popularitě jednoznačně vyčnívá odrůda "Williams". Je to především pro její neskutečné aromatické vlastnosti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Radlík Hruškovice Williams 43%

Říká se, že Williamska je královnou hruškovic. A opravdu, Williamska je považována za jednu z nejlepších odrůd hrušek na světě a je známá svým svěžím a sladkým aroma, které má lehkou květinovou vůni s ovocnými tóny. Její chuť je také charakteristická a připomíná chuť hruškového kompotu, který je sladký, měkký a má jemnou texturu.

Jednou z nejvýznamnějších vlastností Williamsky je její vysoký obsah fruktózy a glukózy, což jsou přírodní cukry, které jí dávají sladkou chuť. A díky nim má i velmi dobrou výtěžnost do destilátů.

Hrušky pro tento destilát pocházejí z Itálie, konkrétně z Lombardie. Oblasti, která je považována za jednu z nejlepších oblastí pro pěstování této odrůdy. Pro zachování dokonalých vlastností je zapotřebí kvašení při nízké teplotě a citlivá destilace. K tomu posloužili vinifikátory. Hrušky pro tento destilát byly navíc pro ještě větší jemnost kompletně odstopkovány.

logo-palenka-roku-3
  • 96,3 | 100 b
  • Absolutní šampión koštu
new make


Doplňkové parametry

Kategorie: Hruškovice
Obsah alkoholu (%): 43
Obsah balení (l): 0,5
Odrůda hrušek: Williams
Region: Středočeský kraj
Výrazně aromatické destiláty: Ano

Košt

5
9x
4
2x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 8.2.2024
mám ji už podruhé a je fakt super jemňoučká
5
JP Avatar autora | 24.1.2024
Rychle dodaní , skvělý produkt
5
PJ Avatar autora | 17.1.2024
Jemná dobrá hruškovice . ☆☆☆☆☆
5
JK Avatar autora | 28.11.2023
Opravdu voní jako domácí kompot od babičky. Zatím jsem koštoval teplou, tak jak přišla. Dnes večer dám vychlazenou. Je jemná a doufám, že po vychlazení více vynikne její chuť.
5
AL Avatar autora | 7.11.2023
Je to dárek, tak doufám že jsme vybrali dobře

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

background

V roce 1998 vznikla jedna z prvních pěstitelských pálenic ve Středočeském kraji. Pěkně poctivě na dvoukotlové měděné aparatuře tu dodnes destilují pro pěstitele ze širokého okolí.

Mimo pěstitelské pálení se věnují tvorbě vlastních autorských destilátů. Produkce autorských destilátu není o množství. Obvykle jde o limitované série destilátů, které pouští do světa pouze, když jsou na ně hrdí.

Řízené kvašení, pomalé pálení na klasické dvoukotlové měděné aparatuře, řemeslný a osobní přístup je kombinován s moderními postupy a inovacemi. Misí lihovaru je posouvat ovocné pálenky mezi prestižní ušlechtilé destiláty.