Kolumbie - Ana Lucia Urbano 250g (espresso) Pikola

399 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Mix odrůd Caturra a Castillo Tambo vám v chuti připomene rozinky, švestky a mléčnou čokoládu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kolumbie - Ana Lucia Urbano 250g (espresso) Pikola

Ana Lucia Urbano pocházející z osady Santa Rita u městečka Pitalito je vášnivá a cílevědomá farmářka. Během 34 let práce s kávou se stala součástí několika skupin tvořených ženami-podnikatelkami. Společně s dalšími pracuje na rozšiřování vědomostí v oblasti pěstování kávy. Tato spolupráce pomáhá celé komunitě ve zlepšování ekonomiky místních projektů a k lepšímu zajištění rodin.

Tento sběr je směsí tradiční odrůdy Caturra a odrůdy Castillo Tambo. Druhá zmiňovaná je místní mutace odrůdy Castillo “objevená” poblíž obce Tambo v regionu Cauca před několika lety. Geneticky je téměř totožná, v chuti je lehce sladší než klasické Castillo.

Káva je zpracována tradiční promytou metodou, při které dochází k odstranění kávových třešní (slupek) promytím vodou ve mlýnek a až poté přichází na řadu sušení. Při zpracování je využito také metody tzv. floatingu, což v praxi znamená vyplavení méně kvalitních plodů pryč z produkce.

Doplňkové parametry

Kategorie: Káva
Obsah balení (g): 250
Pražení: espresso
Region: Praha
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Kvalitní výběrová káva pražená pravidelně v menších dávkách. Taková káva je vždy čerstvá. Pikola praží velmi šetrně, tak aby podtrhli přirozenou chuť kávy. Tu si můžete vychutnat jak u přípravy klasického espressa, tak u oblíbených alternativních metod. Pražení probíhá na moderní technologii americké značky Loring a po upražení je káva balena pomocí stlačeného argonu. Tato prvotřídní kombinace prodlužuje čerstvost kávových zrnek o několik týdnů.