Griotka (Griotte Liqueur) Svach 20% 0,5l

249 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
29.5.2024

Griotka, která ukazuje, že nemusí být cukernatým "tlamolepem". Likér, ve kterém se snoubí sladko-kyselá chuť višní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Griotka (Griotte Liqueur) Svach 20%

Griotka je známá, jako přeslazený likér. V obvyklé griotce v zásadě nic moc jiného než cukr necítíte. V destilérce Svach se i v tomto případě drží svého...dělají obyčejné pití neobyčejně dobře.

Na pořádnou Svachovu Griotku potřebujete mraky višní, ty odpeckujete a vymačkáte z nich všechnu šťávu. Višně i šťávu necháte pěkně půl roku koupat v lihové lázni. Tu výsledně doplníte o bylinnou tinkturu, zakulatíte dodáním višňovice a je hotovo.

Nebudeme kecat. I tahle griotka je ještě lehce doslazená a jde o sladké pití. Nicméně cítíte i to oč by vlastně v griotce mělo jít. Cítíte višně! Výsledná chuť přináší krásně vyvážené sladko-kyselé pohlazení. A kdo nemáme občas rádi trochu jemnosti, že?

Doplňkové parametry

Kategorie: Višňovky / Griotky
Obsah alkoholu (%): 20
Obsah balení (l): 0,5
Region: Jihočeský kraj

O griotce, zelené a tuzemáku

5
3x
4
1x
3
1x
2
1x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
4
MV Avatar autora | 29.10.2022
Je dobrá, mám rád hustší konzistenci
2
MM Avatar autora | 26.10.2021
Opatrně ve velkém balení škodná ! Original Svach Griotte měla pod "pečetí, kolkem, povolený uzávěr. Takže chuť mdlá, vyčpělá, téměř zkažená.....
3
Avatar autora | 13.11.2020
je to věc názoru, ale Griotka Svach nenadchla - moc bylinné příchuti na úkor základní višňové.
5
MB Avatar autora | 18.9.2020
Skutečně svěží chuť, kombinace rum-griotka - čert, by byla pravděpodobně u SVACHA zbytečná škoda.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

svach_cover

Destilérka Svach, chcete-li Svachovka, vznikla na základech Svachova dvora. Vedle rybníku Glokáče, v lesnatém meandru řeky Vltavy, pod horou Kleť, kousek od Českého Krumlova jsou ohrady s ovcemi, jedna stará studna a několik manufaktur. 

Ony „manufaktury” jsou pivovar Glokner, čokoládovna Duetino a především destilérka Svach, ve které vzniká produkce ovocných destilátů, likérů a také jedinečné české whisky. V destilérce se silně dbá na hlídanou a řízenou fermentaci kvasu probíhající v nerezových kvasných tancích.

Pro pálení ovocných destilátů a zároveň whisky je technicky uzpůsobená destilační kolona i dóm lihových par. Kvalita destilace je postavena na důkladné kontrole celého procesu.