Decaf de Caña – Kolumbie 250g Candycane

295 Kč
Skladem (4 ks)
Můžeme doručit do:
29.5.2024

Čerstvá sklizeň kolumbijské kávy z regionu Huila. Produkce malých farmářů speciálně vybraná pro zpracování na decaf - metodou "sugarcane" nebo též EA metodou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Decaf de Caña – Kolumbie 250g Candycane

Proces metody Sugarcane Decaf / EA

Tento proces přírodní dekafinace je šetrný a zachová nejvíc původní chuti kávového zrna. Káva pražená jako tzv. "omni rost" a je tedy vhodná jak pro přípravu espressa tak filtrované kávy.

Káva se nejprve při velmi nízkém tlaku napaří tak, aby se odstranil pergamen. Kávové zrno napařené horkou vodou změkne a nabobtná. Tento proces připraví zrno pro hydrolýzu kofeinu, který se váže na soli kyseliny chlorogenové v kávě. Extrakty (přirozeně získané fermentací cukrové třtiny a nikoliv chemickou syntézou) se poté nanesou na zvlhčenou kávou. Káva se několikrát promyje přírodním ethylacetátovým rozpouštědlem, aby se množství kofeinu snížilo na požadovanou úroveň. Jakmile je tento proces ukončen, musí být káva před dalším krokem očištěna od zbytku ethylacetátu pomocí proudu nasycené páry pod nízkým tlakem. Odtud se káva posílá do vakuových sušicích bubnů, kde se odstraní voda dříve použitá k navlhčení zrnek a káva se suší na výslednou vlhkost 10 až 12%. Káva je poté pomocí ventilátorů rychle ochlazena na pokojovou teplotu. Posledním krokem je nanesení karnaubského vosku, který poskytuje kávě ochranu před okolními podmínkami a pomáhá zajistit stabilitu.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Káva
Obsah balení (g): 250
Pražení: "omni rost" je tedy vhodná pro přípravu espressa i filtrované kávy
Region: Praha
Chuť: maliny, mléčná čokoláda, nutella

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: