Baues Chilli Oil 160ml

219 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Ručně vyráběný sečuánský chilli olej, který je dvakrát infuzován za tepla. Menší balení BCO, tzv. granát :-)

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Baues Chilli Oil 160ml

Produkt obsahuje velké množství lahodných křupavých kousků, které pomáhají k parádnímu chuťovému zážitku. Olej vyniká jemnou pálivostí a komplexním chuťovým profilem.

Co je Baues Chilli Oil (neboli „BCO")?

Jedná se o výrazně ochucený a aromatizovaný olej, který obsahuje velký podíl chutných částeček. Receptura vychází ze sečuánského chilli oleje. Vyniká krásnou barvou, vůní a chutí. Jeho předností je, že neklade na první místo pálivost, ale komplexní chuťový zážitek. Ten je výsledkem kombinace aromatických koření macerovaných v oleji za tepla, směsi několika druhů různě pálivých paprik, sezamu, soli, cukru a sečuánského pepře.

Při výrobě je využíván řepkový olej, který je lehce doladěn 100% sezamovým olejem.

Hlavní charakteristiky:

  • komplexní chuťový zážitek, jemná pálivost, křupavé kousky chilli, voňavá směs koření, veganské, bez chemie.

Jak olej vzniká?

Tajemství chuti BCO spočívá v receptuře a specifickém výrobním procesu. V první fázi se olej za tepla aromatizuje směsí vonných koření. V druhé fázi se do oleje přidá velké množství směsi chilli paprik, sezamu, cukru, soli a sečuánského pepře. Olej s kořením reaguje, umožňuje lepší uvolňování chuti a proměňuje charakter jednotlivých složek. Olej necháváme vychladnout a následně ručně plníme do sklenic.

Jak se používá?

Vezměte lžičku, promíchejte olej s pevnými částečkami a směs přidejte do vaření nebo na hotové jídlo.
Při vaření na pánvi je vhodné olej použít, až ke konci vaření, aby případně nedošlo ke spálení kousků chilli a dalšího.
Při pečení v troubě např. kuře či pečená zelenina, přidáváme spíš na posledních 20 minut, opět proto, aby se vše nespálilo. V případě, že se jedná o pomalé pečení na nižší teploty je možné olej použít už od začátku přípravy.
Olej je vhodný na marinování masa i zeleniny.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

baues cover

Ručně vyráběný sečuánský chilli olej. Kořením infuzovaný, plný křupavých kousků chilli a dalších dobrot. Jemná pálivost a komplexní chuťový zážitek.

Bacha! Způsobuje závislost.

Chtěli byste si rozšířit paletu chutí, které běžně používáte při vaření a dochucování jídel? Baví vás lehce a středně pálivá jídla, ale určitě ne šílená pálivost, která potlačí všechno ostatní? Zajímalo by vás, co vám v puse udělá sečuánský pepř? Tady to máte.