King Barley Whisky - Marsala finish 46% 0,7l

1 490 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Obnovení tradice nejstarší československé whisky. Ukázka směru dalšího vývoje. Začátek dlouhé cesty, jejímž cílem je česká whisky světových parametrů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

King Barley Whisky - Marsala finish 46%

Sladový destilát se po 32 měsících zrání přemístil do sudu z francouzského dubu o objemu 225l, kde předtím čtyři roky zrálo italské dezertní víno Marsala, Superiore Riserva, ze Sicílie. Po pěti měsících se šlo do finále. Destilát se upravil na stupňovitost alk. 46 % obj. Whisky neprošla žádnou další úpravou ani dobarvením.

Marsala krásně doplňuje původní destilát. Barva s mahagonovými odlesky, vůně kouře ze dřeva, čokolády, v chuti ovoce, sladkost a dřevo. Chuťově plná a přesto velmi jemná whisky. 

Po dlouhé pauze a mnoha změnách se další várka whisky v Těšeticích destilovala v létě 2017. Původní receptura, stejné suroviny, historicky popsané rmutovací a destilační postupy, původní sudy, původní zařízení. Výsledek? Whisky King Barley, kterou vám představujeme.

Obnovení tradice nejstarší československé whisky. 1st batch. Ukázka směru dalšího vývoje. Začátek dlouhé cesty, jejímž cílem je česká whisky světových parametrů.

non-chill filtered | single malt | natural colour | traditional pot distillation

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky
Druh whisky: Peated (nakuřovaná)
Obsah alkoholu (%): 46
Obsah balení (l): 0,7
Region: Olomoucký kraj
Typ sudu: Marsala
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

cover_smallTŌSH je červen 2018 a v srdci Hané – v Těšeticích blízko Olomouce vyrůstá lihovar. Tedy on už tu stál od konce 16. století, kdy ho nechal vybudovat opat olomouckého Klášterního Hradiska – Jiří Pavorin z Pavorinu…
TŌSH on vlastně vzniká podruhé.

TŌSH výroba se zaměřuje na suroviny z obilí z úrodné Hané. Roste všude okolo lihovaru. TŌSH pěkně od začátku, od zrníčka. Pomele se, odrmutuje, vykvasí a vydestiluje se voňavý destilát. Možná vás to překvapí, ale nejen ovoce, ale pšenice, žito a ječmen mají svoji vlastní intenzivní chuť. TŌSH, ona třeba žitná byla vždycky oblíbeným pitím.

TŌSH není to jen z naší hlavy. Navazujeme na tradici první české whisky – značky King Barley, vyráběné přímo tady u nás v pálenici od roku 1973. Všechno vybavení je původní. Od kvasných kádí, destilačního zařízeni, až po dubové sudy. První šarže King Barley whisky je od léta 2017 v bečkách.

TŌSH to by lihovar nebyl na Hané, kdyby nepálil i naše oblíbené ovocné destiláty -ŌVICE.