King Barley Whisky - Marsala finish 46% 0,7l

2 490 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Obnovení tradice nejstarší československé whisky. Ukázka směru dalšího vývoje. Začátek dlouhé cesty, jejímž cílem je česká whisky světových parametrů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

King Barley Whisky - Marsala finish 46%

Sladový destilát se po 32 měsících zrání přemístil do sudu z francouzského dubu o objemu 225l, kde předtím čtyři roky zrálo italské dezertní víno Marsala, Superiore Riserva, ze Sicílie. Po pěti měsících se šlo do finále. Destilát se upravil na stupňovitost alk. 46 % obj. Whisky neprošla žádnou další úpravou ani dobarvením.

Marsala krásně doplňuje původní destilát. Barva s mahagonovými odlesky, vůně kouře ze dřeva, čokolády, v chuti ovoce, sladkost a dřevo. Chuťově plná a přesto velmi jemná whisky. 

Po dlouhé pauze a mnoha změnách se další várka whisky v Těšeticích destilovala v létě 2017. Původní receptura, stejné suroviny, historicky popsané rmutovací a destilační postupy, původní sudy, původní zařízení. Výsledek? Whisky King Barley, kterou vám představujeme.

Obnovení tradice nejstarší československé whisky. 1st batch. Ukázka směru dalšího vývoje. Začátek dlouhé cesty, jejímž cílem je česká whisky světových parametrů.

non-chill filtered | single malt | natural colour | traditional pot distillation

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky
Druh whisky: Peated (nakuřovaná)
Obsah alkoholu (%): 46
Obsah balení (l): 0,7
Region: Olomoucký kraj
Typ sudu: Marsala
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

web-page_whisky_evolution_comp

King Barley, to byla první československá whisky.

Po dlouhé pauze a mnoha změnách se další várka whisky v Těšeticích destilovala v létě 2017. Původní receptura, stejné suroviny, historicky popsané rmutovací a destilační postupy, zrenovované původní sudy a výsledkem je po třech letech whisky King Barley, který rychle zmizel z trhu.

První láhve mladé whisky z palírny byly obnovením tradice nejstarší československé whisky, ukázkou směru dalšího vývoje a zároveň jako začátek dlouhé cesty, na jejímž konci má být whisky světových parametrů.

Šarže 2020 – Sladový destilát, základy pro obě whisky (Virgin, Marsala) se destilovaly ze stejné, nakuřované sladiny, odkvašené podle původní receptury pekařskými kvasnicemi. Destilát zrál v původních dubových sudech o objemu 280 a 290 litrů, které v TŌSHi před naplněním na místě kompletně repasovaly a znovu vypálily.

TŌSH na whisky a na zdraví!