King Barley Whisky - Virgin oak finish 46% 0,7l

1 490 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

První láhve mladé whisky bere palírnajako obnovení tradice nejstarší československé whisky, ukázku směru dalšího vývoje a zároveň jako začátek dlouhé cesty dokazující, že u nás lze vyrábět whisky světových parametrů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

King Barley Whisky - Virgin oak finish 46%

Sladový destilát se po 32 měsících zrání přemístil do nového sudu výrobce Independent Stave Comp. o objemu 200 l vyrobeného z amerického bílého dubu. Po pěti měsících se destilát upravil na stupňovitost alk. 46 % obj. Whisky neprošla žádnou další úpravou ani dobarvením.

Při popisu této whisky je dominantní med. Barva je světlého medu, vůně zakouřeného včelího plástu a chuť sladké medové vanilky podpořené kořeněným dřevem.

Po dlouhé pauze a mnoha změnách se tato várka whisky v Těšeticích destilovala v létě 2017. Původní recepturu, stejné suroviny, historicky popsané rmutovací a destilační postupy, zrenovované původní sudy. Výsledek? Po třech letech whisky King Barley, kterou vám představujeme.

non-chill filtered | single malt | natural colour | traditional pot distillation

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky
Druh whisky: Peated (nakuřovaná)
Obsah alkoholu (%): 46
Obsah balení (l): 0,7
Region: Olomoucký kraj
Typ sudu: Virgin
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

cover_smallTŌSH je červen 2018 a v srdci Hané – v Těšeticích blízko Olomouce vyrůstá lihovar. Tedy on už tu stál od konce 16. století, kdy ho nechal vybudovat opat olomouckého Klášterního Hradiska – Jiří Pavorin z Pavorinu…
TŌSH on vlastně vzniká podruhé.

TŌSH výroba se zaměřuje na suroviny z obilí z úrodné Hané. Roste všude okolo lihovaru. TŌSH pěkně od začátku, od zrníčka. Pomele se, odrmutuje, vykvasí a vydestiluje se voňavý destilát. Možná vás to překvapí, ale nejen ovoce, ale pšenice, žito a ječmen mají svoji vlastní intenzivní chuť. TŌSH, ona třeba žitná byla vždycky oblíbeným pitím.

TŌSH není to jen z naší hlavy. Navazujeme na tradici první české whisky – značky King Barley, vyráběné přímo tady u nás v pálenici od roku 1973. Všechno vybavení je původní. Od kvasných kádí, destilačního zařízeni, až po dubové sudy. První šarže King Barley whisky je od léta 2017 v bečkách.

TŌSH to by lihovar nebyl na Hané, kdyby nepálil i naše oblíbené ovocné destiláty -ŌVICE.