King Barley Whisky - Virgin oak finish 46% 0,7l

2 490 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

První láhve mladé whisky bere palírnajako obnovení tradice nejstarší československé whisky, ukázku směru dalšího vývoje a zároveň jako začátek dlouhé cesty dokazující, že u nás lze vyrábět whisky světových parametrů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

King Barley Whisky - Virgin oak finish 46%

Sladový destilát se po 32 měsících zrání přemístil do nového sudu výrobce Independent Stave Comp. o objemu 200 l vyrobeného z amerického bílého dubu. Po pěti měsících se destilát upravil na stupňovitost alk. 46 % obj. Whisky neprošla žádnou další úpravou ani dobarvením.

Při popisu této whisky je dominantní med. Barva je světlého medu, vůně zakouřeného včelího plástu a chuť sladké medové vanilky podpořené kořeněným dřevem.

Po dlouhé pauze a mnoha změnách se tato várka whisky v Těšeticích destilovala v létě 2017. Původní recepturu, stejné suroviny, historicky popsané rmutovací a destilační postupy, zrenovované původní sudy. Výsledek? Po třech letech whisky King Barley, kterou vám představujeme.

non-chill filtered | single malt | natural colour | traditional pot distillation

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky
Druh whisky: Peated (nakuřovaná)
Obsah alkoholu (%): 46
Obsah balení (l): 0,7
Region: Olomoucký kraj
Typ sudu: Virgin
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

web-page_whisky_evolution_comp

King Barley, to byla první československá whisky.

Po dlouhé pauze a mnoha změnách se další várka whisky v Těšeticích destilovala v létě 2017. Původní receptura, stejné suroviny, historicky popsané rmutovací a destilační postupy, zrenovované původní sudy a výsledkem je po třech letech whisky King Barley, který rychle zmizel z trhu.

První láhve mladé whisky z naší palírny byly obnovením tradice nejstarší československé whisky, ukázkou směru dalšího vývoje a zároveň jako začátek dlouhé cesty, na jejímž konci má být whisky světových parametrů.

Šarže 2020 – Sladový destilát, základ pro obě whisky (Virgin, Marsala) se destilovali ze stejné, nakuřované sladiny, odkvašené podle původní receptury pekařskými kvasnicemi. Destilát zrál v původních dubových sudech o objemu 280 a 290 litrů, které jsme u nás před naplněním na místě kompletně repasovali a znovu vypálili.

TŌSH na whisky a na zdraví!